Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Windows 10 z USB

Dobry den, instaluji Windows 10 64bit nejnovejsi verzy s updatem 1909, a zajimalo by me jaky je rozdil mezi: BIOS (UEFI-CSM) a mezi UEFI(NonSCM)

co z toho vybrat? Jedna se o notebook z roku 2018, ktery ma SSD 500GB. Diky.

googloval jsem celkem dost, ale vetsinou je to vysvetleno tak slozite ze tomu nerozumim..

Na domáce použitie sa vybodni na uefi/gpt molocha, ale inštaluj na MBR v prípade, ak využiješ iba štyri primárne oddiely (disky) s kapacitou do 3GiB.

Po inštalácii z ISO si sprav bitovú zálohu systému, systémových oddielov.Cistá vyladená bitová záloha je istejšia než uefi v prípade rootkitov, škodnej, nenazdajné spomaľovanie, sekanie, neduhy v SW.