Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD Zapis

Zdravim, mozem sa opytat prosim? Kupil som si HDD 1TB Seagate rychlost zapisu udava vyrobca 210MB/s, ked som ho kupil tak som nameral v crystaldiskmark cca 205mb/s, teraz mam 300gb zaplnenych a max zapis rychlost je 185MB/s to znamena, cim viac suoborov na disk, tak sa spomaluje?

Ahoj. Ne, neznamená. Je to normální jev. Pokud je nějaký soubor rozložený po celé plotně a není souvisle, vždy bude zápis i čtení nižší než udávaná rychlost, která je udávána v ideálních podmínkách. Můžeš použít defragmentaci, která ti soubory složí "pospolu", ale rozdíl od oka stejně nepoznáš.

výrobce to testuje za svých ideálních podmínek, bez tvého chipsetu a antiviru.
čím menší jsou ty soubory, tím větší vliv má pomalejší vytvoření hlaviček souborů a odkazy v mft.
pokud ti šlo o rychlost, neměl sis kupovat mechanický disk a měřit jednotky procent rozdílu, ale pořídit si ssd. toto počínání nemá smysl.

Rychlost disku na začátku disku je větší než na konci. Je to tak u všech mechanických disků kromě ultra! pravěkých. Způsobené je to tím, že na začátek -vnější stopy plotny se vejde víc sektorů než blíž ke středu - na vnitřní stopy. Takže disk na jednu otáčku přečte víc dat na vnější straně, jakmile se čte blíž ke středu rychlost klesá.
Všichni výrobci disků uvádějí rychlost 210 protože o tom ví:-)
Dobře to ukáže třeba HDD Tune.
Máš ten disk naprosto v pořádku.

Antivir ani další ezoterické zásahy shůry nejsou vysvětlení (ale mají na to vliv). Ale pochybuji,že máš antivir a že při první testu si ho měl vyplý a při druhém ne,aby ses ptal následně. Takže v to bych nevěřil
Prosté vysvětlení je, že disk má jiný výkon,podle toho,kde se odehrává "divadlo" Jestli na "rychlém" nebo" "pomalém" konci.