Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přepis starých CD-ROM

Ahoj,
mám několik zajímavých originálních souborů CD-ROM, vytvořených pro WIN 3.1., nebo WIN 95, které nelze novými systémy přehrát. Jsou ale perfektní a aspoň některé bych chtěl upravit pro WIN 10. Konkrétně např. BIRD OF PARADISE (1997 Avant Bozeli s.r.o.).
Jde to nějak jednoduše a jak?
Díky.
iw

Technika ani technológia laserom vypálených dier do strieborného kotúča sa v priebehu verzií Windows nijak nemenila. Tie diery sú furt tam, ako maľované.

Len je problém, či časom, vlhkom, nesprávnym skladovaním nevyšumeli z matroša do tej miery, že ich mechanika cdrom neprečíta.

Použi napríklad Cdroller: https://www.cdroller.com/

Crack staršej verzie 10.00 si schrarsti na nete. Tento SW vyštrachá z kotúča takmer všetko, aj nechcené dáta zo zadnej strany či Overclock vypálený za okrajmi poznaného Vesmíru nášho časopriestoru.