Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Skartovanie dát na SSD

Zdravím, vie mi prosím niekto poradiť soft na skartovanie/vymazanie dát na SSD? Nemám tento typ úložiska veľmi dlho a predtým som na podobný účel použil CCleaner alebo Eraser. Jedná sa ale o SSD a zatiaľ si nie som úplne istý z toho čo som našiel či môžem použiť bez rozdielu rovnaké techniky aj pre SSD. U HDD som využíval 1-3x celkový prepis. Stačí v prípade SSD urobiť 1x celkový prepis? Rozmýšľal som aj nad tým či nestačí skrátka vyplniť celú kapacitu úložiska hocičím nepotrebným a takto spraviť tento prepis ručne. Má to zmysel? Presnejšie povedané myslím doplniť obsah veľkými súbormi ako sú napríklad video súbory a ku koncu keď už ostáva len posledných pár kB tak to zaplniť textovými súbormi.

Zdravím, vie mi prosím niekto poradiť soft na skartovanie/vymazanie dát na SSD?

O jaky SSD presne jde ?
Vyrobci urcitého SSD nabizi SW, ktery umoznuje jak aktualizaci firmware SSD, tak Perform + "secure-erase" /Wipe Method pro smazani a prepsani disku.