Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB konektory

Ahoj, zajima me jaky je rozdil mezi USB 3.2. typ C a 3.2. typ A / USB 3.2. 1 generace a 2. generace

Pote rozdil mezi rychlosti sata vs 2.0. USB a vs 3.0-3.2. USB

Diky

to fakt neumíš najít?
USB 2 0 : 480 Mbps , 3 0 : 5000 Mbps
od USB 3.1 zde je zmatek, který pokračuje až k USB 4, všeljaká označení Gen Gen mají význam podle toho zda se jedná o číslo za trojkou.

Navíc retroaktivně jsou přejmenovány. Takže USB 3.0 je i 3.1 Gen 1. Kromě toho 10Gbps lze realizovat 2 způsoby (zdvojnásobení počtu párů 3.1g1 nebo zrychlení frekvence na jednom páru)

Spolehlivé označení bych považoval pouze kde je napsána rychlost

čili existuje

USB typ C (ani typ )o rychlosti neříká - jde pouze o typ konektoru, v případě A je to jednoduší, tam vždy víš že jde o USB standard. U konektoru USB-C může kromě USB 2,3,4 přenášet také HDMI, audio, Thunderbolt tři nebo Displayport