Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 nebo Microsoft 365 Personal?

Je na čase uvažovat o pořízení nového počítače.
V prvním přiblížením chci nějaký levný s operačním systémem (Linux NE) v ceně.
V qelbu mi nabídli Windows 10, na Alze Microsoft 365 Personal.

Chci se zeptat zkušených, jaký je rozdíl mezi těmito OS pro domácí použití, hlavně kvůli internetbankingu a občasnému courání po internetu - některé stránky na mém počítači mi píšou:

Tento web není dostupný
Webové stránky na adrese xxx jsou možná dočasně nedostupné nebo mohly být přemístěny na novou webovou adresu.
ERR_SPDY_INADEQUATE_TRANSPORT_SECURITY

Ale jinde se normálně otevřou

Řešení:

Chápeš ty vôbec rozdiel medzi týmito dvoma pojmami?
Asi nie a toto v Alze využili.
Pretože:
Windows 10 je OPERAČNÝ systém, ktorý je nainštalovaný v PC/NB (keďže nechceš GNU variantu). A bez Win10 by ti bol M$ 365 personal úplne nah0vn0, pretože práve M$ 365 personal je súbor kancelárskych programov do Windows (ale aj iné OS). A to Word, Excel, Power Point, Outlook, Skype, OneNote, OneDrive.
Takže Win10 je operačný systém a M$365 je balík kancelárskych programov. A to je OBROVSKÝ rozdiel.

A internet banking - cez M$ 365 žiadne IB sa nekoná. To cez OS (Win10) a aplikáciu banky, alebo cez prehliadač a internetovú stránku banky.

Pokud nechceš Linux tak v asi jediný vhodný operační systém je Windows 10 nejčastěji ve verzi Home nebo Pro.
Také v různých cenách, typicky pokud to chceš mít rovnou od prodejce pc v počítači tak 3290 / 4290.
Zkušenější co si to nainstalují to koupí na aukru za 125 Kč.

Microsoft 365 Personal je předplatné kancelářského balíku - který na internet nepotřebuješ - a platí se 189Kč měsíčně / 1899 rok což mě výhodné nepřijde.

Pokud nechceš Linux tak v asi jediný vhodný operační systém je Windows 10 nejčastěji ve verzi Home nebo Pro.
Také v různých cenách, typicky pokud to chceš mít rovnou od prodejce pc v počítači tak 3290 / 4290.
Zkušenější co si to nainstalují to koupí na aukru za 125 Kč.

Microsoft 365 Personal je předplatné kancelářského balíku - který na internet nepotřebuješ - a platí se 189Kč měsíčně / 1899 rok což mě výhodné nepřijde.

Děkuji. Tohle je to co jsem se chtěl dozvědět.
Jen se ještě zkusím zeptat: Na ALZA jsem našel nejlevnější počítač do 5kKčs s Microsoft 365 Personal. Pokud bych ten počítač takhle koupil a nechtěl platit licenční poplatky za kancelářský balík, dá se z toho balíku nechat jen W10 a to ostatní nějak jednoduše zrušit/odhlásit nebo je to proti něčemu?