Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kúpa Dell Optiplex 7440

Dobrý den, oplatí sa kúpiť Dell Optiplex 7440 s proc. i5-6500 a 4gb ram za 50e ? Ma to win 10 a 4gb ram je asi málo.
Ešte ma zaujíma chladenie, celkovo to je skôr notebook napchaný v monitore a ide mi o to, až to bude zanedbané hlučné a nepomôže vyčistenie, či potom zoženiem náhradné "vetračiky"- chladenie? alebo iba cesta do el.odpadu?
Změna kategorie, původně: Ostatní (Kurt)

Využívat v ramci možností toho "stroja" - sú aj lepšie konfigurácie ako i7 až 16gb,ssd a pod. ale z týmto asi iba net, takže pôjde mame, len budem tam musiet dať asi w7 a dúfať že za 4 roky používania v kancelárií bude ako tak čistý a nebude vnútri veľa prachu. Neviem ci by som zohnal nové chladenie a hlavne ci by sa to oplatilo.

Ahoj, disk je tam 500gb 7200ot. Nemam moc skúsenosti s notebookma ale ak mam bootovacie usb s win7 tak by asi nemal byt problem to preinstalovat na w7-podobne ako na mojom stolnom PC.? alebo by som dokupil ram- jeden slot je volný. Ešte dotaz- dal by sa ten procesor použiť v klasickom pc alebo je rozdiel medzi desktopovým a notebookovým ? - použil by som aspon procesor až by to bolo "zhumplované". Tych 50e nieje veľa, ale ak by som to hned niesol do odpadu moc by ma to nepotesilo. To je skoro 50 pív ;-) .

Dík za info, Mne zas pukanie v repro naposledy robilo hdmi pri zapnutí monitora, po pripojení cez vga to prestalo tak chyba bude u mna asi v graf.karte, aj farby tam boli špatné-kriklavé,prepálené, cez vga ok -pri rovnakom nastavení monitora. Mám iba nvidia 9600gt :-D .- šanujem na "velkú aparatúru" :-) 8-) . Z tým Dell-om sa aspon trochu pohram a potom ho dam mame.
PS integrovana grafika v Delle, myslím že intel graphic 510 nieje lepšia než moja stara karta 9600gt 512mb?

Aby som to upresnil - "aspon trochu pohrám" nemyslím hranie hier, skôr oboznamenie sa tým čo som ešte nemal, a že intel grafika 510 by mohla byt lepšia ako stará 9600gt. Omluvam sa, niekedy písem aj čítam zle, stara dobra dyslexia.:beer::puff:

robil som to so 7mičkou-tam som použil ovládače zo stránky podpory. v 10tke som to nechal na ten tupý systém a vyriešilo sa to samo. Nejak som zatial nepochopil aký je rozdiel medzi RAID a AHCI v zostave z jedným diskom :-) ..teda okrem toho, že keď to iba prepneš v BIOSe , tak ti nenabehne systém :-D

Vdaka za rady, nechám to ako je.
Poradil by si este pls. ako mám zálohovat - spraviť obraz nainštalovaného, nastaveného "čisteho" sys. Všetko ide ako má, pc zatial nepoužívam tak preto by som chcel tento stav zachovať kým ho začnem používať. Ak by sa neskôr neco po...sralo aby sa obnovil cez usb tak ako teraz je. Inštalovať je za chvílu len nastavovať to znova tak ako to teraz je sa mi potom moc nechce.

Zase máš pravdu. Vyzerá to ako PCnovela "alá" nekonečný príbeh jednej otázky. Rád by som ho teda už ukončil, úprimne podakoval tebe aj ostatným za pomoc a nadobudnuté skúsenosti. "Škoda že vás neviem vziať na :beer: " tak aspoň dobru karmu prajem.;-)

i5-6500 umí topit až 65w, to mi připadá na aio provedení dost (ale můžou mít v biosu omezení).
update druhého stejného modulu na 8gb je nutnost, dnešní sw a internety jsou nenažrané.

na mechanický hdd si kup usb obal, pod win10 bych s něčím tak pomalým na systém nikdy nechtěl ztrácet čas.
systém naklonovat na ssd (adata su800, crucial mx500, kingston kc600, transcend 230, samsung 860 evo, wd blue). použitelný je i free partition manager, teď jsem zkoušel: macrorit partition expert portable.

Dakujem pekne za rady, spravím to podľa tvojho odporúčania. PC bude až v pondelok tak zatial sa rozhodujem ktoré SSD tam mám kúpiť. Ktoré z vyžšie menovaných značiek by si odporučil? Cenovo je to podobné ale nemal som ešte ssd tak neviem teraz ktorý. Ešte ku Ram- pokial dodržím parametre pôvodnej tak môžem dat hociakú značku?- doporučil by si nejakú? Rozmýšlam že kúpim až 8Gb tým pádom by som mal 12Gb len už nebudú (rovnaké). To číslo 12 sa mi tiež nepozdáva, vačšinou to ide 4 8 16 32 tak že či nieje niekedy menej viac. Posledný dotaz - mám ho radšej aj prepastovať? ked topí až 65w a má už 4 roky. Ps: až by moc hučal myslíš že je možné niekde zohnať na to nové chladenie?-predsa to nieje klasické PC kde chladič + fan. zoženiem hociaký.
Ešťe raz vdaka za radu.

kupuju náhodně cokoliv z té závorky, jsou to slušné typy (nejde jen o značku, ale i konkrétní typ).
do práce do průmyslových pc objednáváme ty samsungy, za svoje si kupuju levnější adata, ale záleží na osobních preferencích.

rozdíl mezi 8 a 12gb ram nejspíš nepoznáš, tak nač sobě a peněžence komplikovat život.
původní typ ram vyčteš v cpu-z, záložka spd. starší ramky bývají v bazaru.

po 4 letech s topivějším cpu už dává nová pasta smysl. jsou lidi, co mají potřebu pastovat každý rok, to je zbytečné.

větrák v ntb může být mechanicky vychozený a proto hlučnější, s tím se asi moc dělat nedá. spíš prohledat ebay na náhradní díly pro ten notebuk (spare parts).

Dakujem ti za ochotu a úprimná vdaka brtníku.
Dám tam 4Gb, ssd 256*Gb- na win a základ by mohol stačiť. Pôvodný 500Gb by som dal potom do usb boxu-tiež vdaka že si mi poradil.
Čo som "pozeral" sú boxi aj z ext.napájaním ale aj iba usb. ? Pôjde plotnový disk na samotnom usb ?
Ps. vychodení vetrák by sa vraj dal rozobrat a vyplniť vazelínou ale nechcem tu múťiť, aj tak by to bolo pravdepodobne iba dočasné riešenie..

Zdravím Vás pane brtníku i celé včelstvo. Rozhodujem sa medzi ssd ktoré si poradil ale bude 512GB. pc mám konečne doma nehučí tak mu doprajem. 256 sa mi zdá málo.
Čítal som niečo o typoch ssd - (slc mlc tlc qlc plc), Samsung 860 evo by mal byť MLC , Crucial MX500 TLC a WD Blue neviem. Vraj (menšie)LC je lepšie. Mám radšej kúpiť ten Samsung? prípadne ktorý z týchto troch ?
Ešte jeden dotaz pls. ako spravím čistú inštaláciu na ten nový ssd disk? Nemám "inštalačku" win 10 iba PC z (použitým W10). Bude jeho licence key platit na inú - čistú inštaláciu a nový disk v rovnakom pc ?

Helo, pravdepodobne to nespoznám ale zaujala ma veta na jednom fore v štýle že - kupujte SLC alebo MLC pokial ešťe sú! TLC ?, a QLC a PLC je vraj nedobré-pomalšie a majú slabšiu životnosť. Preto ma zaujíma ten Samsung 860evo a nejaký názor na to LC. Crucial je TLC a WD kúpim asi len 40 ;-)

Zdravím, už iba jednu vec prosím, teraz mám RAM 4Gb cl15 ddr4 2133, môžem ju nahradiť jednou 8gb s cl17 2400 prípadne vačšou? Záleží aj na doske akú ram podporuje alebo to bere všetko čo tam pasuje? Je dobré mat 2x4gb v rovnakých parametroch len iný výrobca alebo 1x8gb. ? Vdaka.

Vdaka, poprosím este o jednu radu, objednal som v predajni M.2 Nvme "disk" crucial p1 -na radu predajcu,-ten pozeral kompatibilitu cez crucial web kde to je ok. Teraz som pozeral na MB a pri slote m.2 je nápis iba m.2 ssd. Nejak mi tam chýba to nvme, tým pádom to pôjde asi iba ako klasicke ssd? Nevieš ako by som to zistil? Volal som už 4x do dellu kedže je pc ešte v záruke ale nikto to nezdvíha, maju to asi corona free. Zjednodušene ako mám zistit rýchlosť toho m.2 slotu?
Vdaka všem a pekný den.

Vzdal som to a preobjednal na ssd samsung 860. Tie M.2 nvme boli podporované na crucial webe pre dell 7440 ale chipset q270, mám q170. Po tel. s predajcom sme vydumali že chipset q170 nemusí podporovať m.2 nvme ako chip q270. Hanba Dellu alebo mne že neviem nájsť širšie info. Na doske je iba M.2 SSD. To asi nieje nvma ?

Takže som znova niečo pomrvil-lepšie povedane "premyslel" . I ked M.2 riešim iba od dnes. Mam to teda "stornovat" a chciet radsej crucial p1 m.2 ? Nieje nvme až pri "vyžšej výbave optiplexu"? Predajca si tiež nebol istý tak teda "babo rad" jak sa hovorí. Alebo neskôr dat do m.2 intel optane?