Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak odstranit z disku OS a nepřijít o data?

Zdravim mam primarne SSD s operačnyxm systémom win 10 mam ešte odpojene HDD tiež s win 10 a subormi ktore chcem dalej použivat po zapojeny moja otazka ako to mam spravit aby som si mohol normalne zapojit a použivat HDD a odstranit ten win 10 bez formatovania lebo nechcem prist o veci na tom HDD
Změna předmětu, původně: operačny system (karel)
Změna kategorie, původně: Software (karel)

loading...

Radšej nič nemaž, neodstraňuj z ložiska hdd nič. Na SSD je samostatný zavádzač pre W10, teda nebude sa nijako pliesť po zapnutí PC alebo reštartoch do druhého OS W10.

hdd normálne pripoj do voľného portu a užívaj, očumuj, organizuj zložky, dáta, súbory prípadne ich popresúvaj (Total Commander) do novo vytvorenej zložky ozn.napríklad pojmom: "Moja tvorba".

Ak sa po úmornej práci vysomáriš, dáta si v kľude, pokoji teplých papučiek presunieš do svojej novo vytvorenej zložky, ostatné súbory spolu s celým Windows a spol. priečinov manuálne zmaž, zahoď ich do koša, plný kôš zároveň vysyp na smetisko dejín.

Na hdd ti zostane iba tvoja zložka s uloženými dokladmi do ktorej bude presunuté video, rádio, hifi, gramo, porno, foto, filmy, listiny, chorobopisy, lekárske správy, účtovníctvo, školské vysvedčenia, pracovné zmluvy, policajné výsluchy, bitky pelendrekmi, súdne zápisnice a uznesenia o tvojej vine či nevine. Hustýýý.