Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysvětlení nekompatibility aktivního Thunderbolt kabelu a USB 3.1

rád bych se dozvěděl, z jakého důvodu nejsou kompatibilní tzv. aktivní Thunderbolt 3 kabely s USB 3.1 , tzn, že při připojení k USB 3 zařízení (5 Gbps, 10Gbps)
-půjde přenos s aktivním kabelem jen 480 Mbps (což by odpovídalo použití prostředního páru pro USB 2.0 přenos, který je přítomný ve všech USB-C kabelech)
- zatímco při připojení přes pasivní Thunderbolt 3 kabel bude přenos neomezen (teoreticky 5 Gbps, 10 Gbps, v praxi mě napadá SATA SSD disk s 550 MB/s= 4.8Gbps nebo i pro demonstraci rotační disk co umí 100-250 MB/s).

Vysvětlení, je že aktivní kabel obsahuje čip, který "opravuje" úrovně signálu (něco jako "optický rektifikátor" hodně vzdáleně nebo 20m HDMI 2.1 kabel, který je taky aktivní.)

Ale proč to tedy nefunguje pro USB 3.1, když pro Thudnerbolt 3 ano? To je ta klíčová otázka.

usb je usb,tb je tb,tb v sebe zahrnuje kompatibilitu s usb,usb3.1nie,usb3.1 ma specifikovanu len rychlost prenosu a napajanie a spatnu kompatibilitu zasa len v ramci usb,kompatibilita s tb nieje nijako zavazna,u tb sa naopak s niektorymi reviziami usb pocita priamo v specifikacii tohto rozhrania....co z toho vyplyva si uz zistil sam...

Ta kompatibilita s USB 2.0 je kvůli tomu, že pro USB 2.0 se používá prostřední pár pro USB 2.0 (D+,D–). Ale na USB 2.0 se neptám
A TB a USB 3.1 použivá logické TX+ a TX– a RX– a RX+ páry (USB 3.2 dvojici párú jako TB, USB 3.1).

Mě ale nejde o kompatibilitu s tb.

Nepřišel jsem na to, na co jsem se ptal v závěru: proč thunderbolt pasivní kabel je schopný přenést USB 3.1 signál, zatímco aktivní ne? To jako někdo "zesilovač/korektor" signálu u aktivních kabelů vymyslel tak, že funguje jen s Thunderbolt a ne s USB 3.1? Jakou to má logiku?

A nebo jinak : Existují aktivní jen USB-C 3.1 kabely (bez podpory TB)? v čem se liší korektor/zesilovač pro TB a pro USB 3.1 ?