Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s notebookem

Dobrý den. Včera se mi stalo že se můj notebook(gtx 1050 4gb a i5 9 generace třičtvrtě roku starý) se při hraní league of kegends po 6 minutách seknul a jediný co jsem mohl udělat byl restart přes tlačítko. Potom se to zhoršilo že při zvednutí nebo větším pohybu tak se taky seknul. Po restartu se mi objevila chyba: file:///C:/windows/system32/logfiles/srt/srtTrail.txt snad to nějak pomůže. A dneska už ten notebook nejde ani zapnout a jediny co jde slyšet je nějaký disk, která se snaží točit, ale nejde mu to :/ budu moc rád za rady a typy co mám dělat.

malé 15" notebuky s gtx grafikami uživatelé rychle upečou - jsou přetěžované a teplo se nestačí odvádět pryč. teď jak mají děti volno, je to tu co dva týdny.
řekni si rodičům o další notebuk.

když vyhodíš ten vadný mechanický disk ven, zůstane tam ještě ssd pro systém, se kterým to naběhne? typ ntb tajíš, takže bůh ví, co máš za konfiguraci.

typ je obvykle na štítku ntb zespodu, nebo pod baterkou.

disk se dá připojit přes usb nebo druhý kabel připojit ke stoláku a zjistit smart data, případně zda je viditelný obsah.
poškozený disk nemá smysl řešit. koupit ssd a nainstalovat celý systém znovu.

pokud měl uživatel skvělý nápad válet se s ntb v pelechu a mít nasávací díry ucpané dekou, bude uvnitř i zanesený chladicí radiátor.

Super nápad, pravděpodobně si ten disk upekl. A pokud to bude jen disk budeš ještě rád. Nevím jaké máš zkušenosti, pokud máš, tak disk vytáhni, zkontroluj jak ti píše Brtník. Pokud bude upečený, koupit nový, nainstalovat OS, ovladače. Taky doporučuji notebook rozebrat a vyčistit. Problém je, že ho máš v záruce, takže asi servis.