Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ikony na ploše po aktualizaci 2004

Zdravím, po aktualizaci WIN 10 na sestavení 2004 /bylo nabídnuto ve WIN Update/ mám problém s ikonami na ploše. Ikony, které se týkají správy Windows /např.Tento počítač, Správa počítače.../ lze sice po ploše libovolně přesunout, ale po restartu PC se vrátí zpět. Ikony ostaních programů mohu přesouvat a po restartu zůstanou v nové pozici. Jaký je rozdíl mezi zástupcem např. Správy počítače a třeba Gimpu. Před aktualizací to nedělalo. Díky za rady.

Je to zaujímavé.

Nestačí klik pravou myšou na voľnú plochu a v kontextovom menu roletky kliknúť na riadok "Obnoviť"? Takto sa uloží aktuálny stav plochy manuálne rozložených ikon na ploche do Registrov. Stav vydrží po reštartoch OS.

Pre zúfalcov je na trhu tento xindel: DesktopOK. Má aj CZ lokalizáciu kodifikovaného jazyka. https://www.softwareok.com/?Download=DesktopOK

Robí zálohy a snímky plochy s ikonami v rôznych nastaveniach, Po vypnutí systému, Po zapnutí, v časových limitoch apod.