Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prechod na lepsi grafiku ale horsi vykon

Ahoj, potřeboval bych pomoct. Měl jsem grafiku Gigabyte RADEON R9 280X 3gb a přecházel jsem na Gigabyte GEFORCE GTX 1070 G1 Gaming 8gb, což je zhruba dvojnásobně výkonější karta. Problém je v tom, že ingame nepociťuju ten výkon ba naopak se mi to zdá horší. Uvedu příklad: se starší kartou jsem měl v cs:go všechno na low krom shadows a hrál jsem menší rozlišení než mám (mám 1920x1080 144hz a hrál jsem něco jako 1028x720?) a nešel jsem pod 200fps, teď mám nastavení stejné, ale mám cca 120 fps a dropuju i pod 100.. když jsem zkoušel Unigine Heaven Benchmark 4.0, který jsem měl na Ultra, tak jsem měl 91 fps, ale pak jdu na csko, kde s tou kvalitou je to uplná sra*ka a jdu prostě pod 100... Zkusil jsem taky zapnout minecraft, kde bych si řekl že budu mít raketu a jel jsem na 40 fps... Neví někdo prosím? Předem děkuju.
Specs:
https://prnt.sc/ss5d3l
https://prnt.sc/ss5ed7
https://prnt.sc/ss5emt
https://prnt.sc/ss5euy

S lepším a výkonnějším CPU by jsi dosáhl podstatně lepších FPS. Postarší i7 2600 ma své limity. Nic výkonnějšího jak GTX 1060 ( když zůstaneme u rady GTX 10*) bych k ni neosazoval.

U dnešního průměrného Ryzen + Intel + GTX 1070 by to mohlo dělat až 20 → 40 frames/s rozdíl (FPS navic).

12Gb DDR3

Mix RAM 12Gb to máš směs čeho ?
Jestli nějaká smes 3x RAM, tak použij jen 2x RAM a podivej se zda-li mas lepsi FPS.
(IHMO pri pouziti Dual-Chanel s timto tipem CPU na DDR3 by to mozna pomoct mohlo. Kdyz uz nemas DDR4, tak si diky Dual-Chanel alespon zdvojnasobis Bandwitch).

Je to mix 4 4 2 2, a muzu zkusit dat pryc ty dvojkovy kazdopadne ohledne toho CPU nevim nevim. Jde o to, ze se dvakrat tak slabsi kartou jsem mel vice fps. Tady neni neco v poradku a neni to o rozdilu 20, 40 fps. Tohle je rozdil 200fps.

Prvně bych asi podezříval, že nemusí být správně registrovaná BIOS který byl flashovan dávno předtím než se o této řadě GPU vědělo, ale na obrazku je uvedeno že pracuje na PCIe 2.0 i informace jsou korektní, zde pravděpodobně problém nebude, při takových problémech by stačil Updatovat BIOS, firmware tvé zakladni desky, ale pravděpodobně to nebude potřeba.

V prvé řadě jak ti bylo již razeno se zaměr na na ty ovladače.
Nebylo by na škodu, kdyby jsi následovně provedl určitý test Benchmark tvé GPU, některé testy jsou vyloženě na základě výpočtu poligonu a výkon jen samotné GPU kde by CPU hrálo méně podstatnou roli.

V případě že výsledky budou odpovídající výkonu tvé GTX 1070 a u testu kde pracuje GPU s CPU a ten výsledek je špatný, tak bych prohodil tu RAM a zapojil jen RAM 2x4 a provedl výkonnostní test znovu.

Moc díky. Já si všiml že na ofiko stránkách píší že deska podporuje PCI Express 3.0, ale ta karta běží na 2.0, není to tedy ten problém? Že karta potřebuje 3.0?

Deska asi podporuje PCIE 3.0 -ovšem jen s procesorem řady 3x00. Procesory 2600 bohužel umí jen PCIE 2.0. Vím to přesně, v únoru jsem 2600K prodával (brzdilo mi to nvme).
Jestli to dovede udělat ten takové snížení fps nedokážu odhadnout, měl sem na tom plečku grafiku. Spíš si ale myslím že ne.

Windowsy tam máš jaké ? 10 ? Udělal bych čistou instalaci. Nevím jestli se dá sehnat ovladač čipsetu na z68 měl sem z77.

Nemáš v základní desce ještě něco jiného ? Třeba adaptér a nvme disk ? To se pak ještě 16linek pro grafiku půlí.

Přesněji s novějším:-) ale v únoru všechny pro mě připadající v úvahu (i7-3770 , i7-3770K) komplet předražený, prohledal sem i celou čínu. Vyšší tam nedáš.

EDIT: Na bazoši se ještě jeden "HOT" se válí..chce za něj 3K :D

Podle mě to tím ale nemusí být. Zkus to přeinstalovat.