Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava okolo 30k

Zdravím,

rad bych se zeptal na názory a tipy na následující sestavy, převážně zamýšlené na hraní. Jsou nějaké komponenty které spolu nesedí v případě něco zbytečného? V podstatě jde o dvě téměř totožné sestavy, u jedné je pouze silnější grafická karta, u druhé zase procesor

Sestava 1 - https://www.czc.cz/264590,187659,262208,256043,284528,192299,213704,230176,215406/kody

Sestava 2 - https://www.czc.cz/187659,262208,256043,192299,213704,230176,215406,264873,264414/kody

Předem děkuji za rady a jakýkoliv ohlas

Nerozumim volbe levneho zdroje a pomerne drahe premiove desky, udelal bych to naopak.

Ventus chlazeni neni moc vhodne pro vykonne grafiky, ale pokud ti nevadi hluk, tak jinak to nevadi nicemu.

SSD je uplne nejtragictejsi, ktere jsi mohl vzit, odpad.

Ryzen 3600 utahne vsechny hry, tudiz ciste na hry je lepsi vzit vykonejsi grafiku.

Díky za rady. Ve stavbě pc se nevyznam, proto tam jsou mozna komponenty co nedavaji smysl.
Nejake konkretni tipy na komponenty co vzit misto tech vybranych? I co se tyce graficke karty, v pripade ze jde najít nejaka levnejsi a lepsi jako ta rtx 2070.

Diky!

Ujasni si, jestli na tom opravdu jen hrajes nebo zda vyuzijes i vic jader procesoru. Od toho se to bude odvijet. A ujasni si i to, jak ma byt sestava ticha respektive hlucna a jestli jsi ochoten priplacet za to, aby to bylo tissi. Napriklad AMD ma pomerne slusne boxovane chladice a proto ti jde bud o ticho a vymenis chladic za lepsi a take si priplatis minimalne tisic korun za lepsi chlazeni grafiky nebo ti je jedno, jak to bude hucet a potom muzes nechat grafiku, ktera je vic slyset a stejne tak nema smysl dokupovat lepsi chladic na procesor.

Pc je zamýšleno převážně na hraní , streamovat nehodlám , takže myslím že vice jader procesoru asi nevyužiju.

Co se hlučnosti týče tak budu samozřejmě rád, pokud nebude pc extrémně hlučné, nicmene oproti mojemu současnému pc myslim ze bude tiché úplně všechno, takže hlučnost neni asi hlavní kritérium.

Jde mi spíše o to, abych utahl všechny hry i ty co vyjdou (cyberpunk etc) bez nějakých problémů.

https://www.czc.cz/264414,270238,268197,274702,269136,246887,187659,269490/kody Viděl bych to nějak takto. Je to sice 33k, ale nechtěl jsem dělat nesmyslné kompromisy. Pokud by ty tři tisíce navíc byly velký problém, vzít 2060S.

EDIT: Technicky by se dal nechat i stock chladič na procesor, ale to fakt nedoporučuji. 65W limit je bez PBO, který nevidím jediný důvod, proč by neměl být zaplý a běžně procesor jde k 88 W, kde stock chladič už řve jako stíhačka a procesor sedí někde okolo 90 stupňů.

Diky!

Co se tyka casu, je lepsi vzit ten tebou navrhovanej, nebo je to ciste preference a ten co jsem vybral ja vyjde na stejno?

Dalsi hloupa otazka, standartni HDD uz k SSD nebrat? Mel jsem v planu puvodne mit ssd na system a vsechno ostatni hazet na HDD ale jestli to nedava smysl tak v poradku.

O 2060S mozna popremyslim, poznam tam citelnej rozdil oproti te vybrane 2070?

Case je spíše otázka zpracování. S tou bednou, co jsem hodil já do návrhu, mám osobní zkušenosti a vím, že je poměrně rozumně zpracovaná. Zatím ty SilentiumPC bedny jsou přeci jen budget bedny a je to na nich znát. Nejsou špatné, ale když vyloženě nešetříš každou stovku, vyplatí se vzít něco pevnějšího.

SSD jsem naschvál dal 1TB, takže si na něj dáš systém, programy, hry a tak. Pokud ti to náhodou nestačí, dokup si k tomu plotnu na zbytek dat (filmy, fotky...).

Rozdíl tam rozhodně bude, otázka, zda ti stojí za ty tři tisíce. Podívej se na YouTube, je tam spoustu benchmarků a dle toho si sám posuď, zda ti to za to stojí.

https://www.czc.cz/256043,274701,269064,264414,187659,280890,265876,214662,269028/kody

34K

Pokud setrit, tak bych nechal boxovany chladic a nekupoval Fera.

Pak se mi v navrhu uplne nelibi situace s diskama, volil bych vetsi SSD, aby bylo i na hry a potom zaroven tissi HDD.

Ovsem ikdyz bych to navrhl co nejvic usporne, zase to jsou nejake penize navic:

https://www.czc.cz/wd-ssd-blue-3d-nand-2-5-1tb/229267/produkt

https://www.czc.cz/seagate-ironwolf-3-5-2tb/200400/produkt