Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Síťová karta 1GB 64bit - rada s koupí.

Ahoj,
mám integrovanou síťovku 100 Mb/s na základní desce. Můj provider mně zvedl rychlost připojení a pokud chci dostat rychlost vyšší než 100 Mb/s musím koupit kartu 1GB/s 64bit. Můžou mi prosím zdejší odborníci poradit nějakou slušnou za slušné peníze, nemusí být nějak zvlášť levná. Desku mám: Gigabyte Technology Co. Ltd. Z68XP-UD3 (Socket 1155). Předem děkuji za vaše doporučení.

Ano, máš pravdu, teď se dívám na krabici. U PC mám Zyxel N300, NBG-418N v2. A vidím, že umí jen 100. Mám ještě Tenda AC1200 AC10U, tu používám na zlepšení wifi signálu po bytě. Tak kdybych koupil místo Zyxelu ještě jednu Tendu tak by to bylo OK?

Já bych si zase nekoupil hodinky "Zeblaze". :P
Tendu mám schovanou v šupleti jako zálohu. Měl jsem ji před Mikrotikem a kupodivu si poradila se vším, co jsem potřeboval. Přičítal jsem jí řadu neduhů ale jak se ukázalo, problém byl jinde.
Ale jinak souhlas, při dnešních cenách Mikrotiků se fakt nevyplatí o Tendě už uvažovat.

Bože - píšeš ako taký Tatár.
Vieš ty vôbec, na čo sa ťa pýtajú?
Otázka znie - kábel ZVONKU (od poskytovateľa) máš STRČENÝ do toho Zyxelu, alebo rovno do PC?
Pretože je trochu nelogické mať WLAN kábel (od poskytovateľa) do PC a neho do routeru, aby si napojil ďalšie zariadenie.
Logické je kábel od poskytovateľa do ROUTERU a z routeru do PC a do druhej izby. A potom stačí len NOVÝ router, nakonfigurovať a pokračovať v prístupe na internet.

souhlas. já ten airlive vzal jako absolutní lowend do zásoby a dnes večer jsem objevil nějaké mouchy:

v režimu client nebo wisp client používá jednu anténu jen pro příjem na 5ghz, druhou jen pro další vysílání wifi (přídavný ap na 2.4ghz). umí sice kontrolovat okolní sítě na 2.4ghz, ale neumí se k nim připojit.
to jsem mírně v šoku. pokud první wifi nevysílá v pásmu 5ghz, tento airlive se k němu jako client nepřipojí, jedině přes kabel a režim router.
tak to je dobré šidítko.

https://www.airlive.com/product/AC-1200UR#mCSB_4