Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem S jiným diskem se PC sekne

Zdravím vás, jsem tu zas s dalším problémem. V pc mám dva disky, na jednom (ssd) je w10. Na druhém (hdd) je W7, filmy kraviny a zálohy. Když PC vypnu odpojim ssd a zapojim hdd a znovu ho zapnu, tak mi sice monitor nepíše no signal ale ani mě to nepustí do systému, zasekne se na šedé obrazovce. Když zapojim oba disky tak to samé. Zůstane to tak dokud pc natvrdo nevypnu. Pokud pak odpojim hdd a necham jen ssd stane se to samé ale po chvíli to najede to Windows (zřejmě nenastaveny výstup v BIOSu?). Jak se tedy dostat do těch W7, nebo aspoň do W10 se zapojeným hdd? Dík předem za rady.

Zůstane to tak dokud pc natvrdo nevypnu.

To jako že ty disky připojuješ při zapnutém PC? Když jsou zapojené oba a nastavíš bootování ze žádaného, udělá to co? Snad byly Windows instalovány na tomhle počítači a není to disk se systémem instalovaným jinde.

Aktivuj si v BIOS "hot-plug" pro SATA, spust Windows jen s tim SSD, a az se OS spusti tak zachodu zapoj to HDD a zadej vyhledat a opravit chyby / chybné sektory.
(Staci to vzit pres chkdsk : chkdsk + ten HDD. Kuprikladu jestli jde o D: )

chkdsk D: /f  /r