Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aukro - možnost neuzavřít obchod?

Dobrý den, prodal jsem předmět formou "kup teď" a nemohu se v pravidlech dočíst, zda mám nějakou možnost obchod zrušit, protože má kupující desítky negativních komentářů, většinou že nezaplatil..
Píšou o zrušení příhozů u aukce z různých důvodů, ale tohle mám asi smůlu? Proč takový uživatel nemá účet zablokován? Nechci s takovou osobou ztrácet čas :( Poraďte prosím, jestli mám v právu já obchod neuskutečnit. Děkuji

To ano, ale nechce se mi čekat třeba dva týdny jestli něco přijde, když za tu dobu už bych to mohl prodat někomu jinému a mít ty peníze. Ztrácet čas v emailu a potom řešit s aukrem vrácení té provize co si strhne, proto se ptám na možnost to zarazit zavčas, zda je legálně přes aukro..

No a co myslíte, že to každý pošle ihned po koupi? Je tam důkladněji rozepsaný postup u vrácení provize, se lhůtou 7 dní na zaplacení od koupi, potom kontaktování všemi způsoby kupce a později až řešení s aukrem. Které ho vyzve k potvrzení a na vyjádření má 4 dny, přičemž může mou žádost odmítnout a potom ještě zaplatit, nebo taky ne. To by ho aukro kontaktovalo pro doložení podkladů o uhrazení. Takže tato sranda může trvat třeba měsíc, než se něco rozhodne..
// a když je vám to fuk, nechápu proč tu reagujete.. :D

Je tam důkladněji rozepsaný postup u vrácení provize, se lhůtou 7 dní na zaplacení od koupi

Kde tam? Dejte odkaz. Podle mne spíše nerozumíte psanému textu (maturanti s tím taky prý mají problém), protože se na té stránce, kterou se tady snažíte svými vlastními slovy (a tedy velmi nepřesně) převyprávět, mj. píše, že "Žádost o vrácení provize můžete podat ihned po skončení nabídky (pokud už víte, že obchod nebude dokončený), maximální lhůta pro podání žádosti je 45 dnů od prodeje zboží."

Takže znova: kde je tam uvedeno to, co píšete?