Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potřebuju přidat do bedny fun , ale nemám na něj další fun connector

Do neštokového AMD cpu chladiče doporučený z czc který v čistím stavu v klidu uchladil mé 8 jádro v plné zátěži v turbo boost se mě dostává šíleně mastného prachu a bohužel fractal desing za 5 k co sliboval že se tak nestane nějak nefunguje. Z chladiče co mám bohužel nejde dát pryč fun abych prach pořádně odstranil . Stlačenej vzduch byl relativně k ničemu to by bylo snad na kompresor :D Tak jsem to chtěl vyřešit že bych nad CPU dal velkej 12v větrák a doufal že by pomohl s chlazením . Bohužel na desce mám jen 3 využité připojky na funy . Existuje nějaké řešení jak připojit další větrák? Redukce či tak? Dík za rady a tipy .

Nevím jaký typ skříně od Fractalu máš, ale když ji máš za 5k, tak předpokládám, že tam budou prachové filtry. Jestli se ti i přesto dostává do PC prach, tak je něco špatně, co teda nevím. By mě zajímalo v jakém prostředí ten PC porovozuješ, když píšeš, že máš na chladiči CPU hodně mastného prachu. Každopádně, každý chladič jde vytáhnout a řádně vyčistit, potom ti bude chladit, tak jako na začátku. Než vymýšlet kraviny typu dám tam ventilátor na 12V, radši ten chladič pořádně vyčisti, vyčisti prachové filtry a celkově celý komp. Nevím jak máš osazené ventilátory ve skříni, ale nejlepší je mít jeden vepředu (fouká vzduch dovnitř) a jeden vzadu (fouká vzduch ven).

Já se stěhoval a bohužel už nemam papír na bednu . Filtry samozřejmě často čistím. Bydlím řekněme u dálnice = práší se tu jak sviňa a mám velikej kuchyňo pokoj takže tím bude asi ta mastnota. Mě se zasekává ten prach v oblasti žeber a plastového větráku kterej nejde sundat. Takže ty žebra jsou v té oblasti zalepené . Kdyby šel ten fun sundat tak ty žebra už nějak vyfoukám či proleju vodou či tak. Větráky foukaj správným směrem. Ono když se s tim patlám , tak ty žebra proštourám nějakou špejlí atp. ALe jak začne teplo , tak to můžu dělat každej měsíc a na to nemam moc náladu

Co to máš za chladič CPU, že z něho nejde sundat ventilátor? Ono se s tím asi patlat budeš muset, když to provozuješ v takovém prostředí. Ten ventilátor navíc ti ten problém nevyřeší, když budou zanešené žebra chladiče, ventilátor nebude mít co ochlazovat, maximálně mastný prach a to ti nepomůže.