Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Byl jsem bezdůvodně zabanovaný. Jak to řešit?

Moje IP adresa byla nějakým způsobem zabanovaná. Když si otevřu určité stránky, ukáže se mi, že jsem zabanovaný a označen jako spammer. Email používám ale jen výjmečně a emaily skoro vůbec neposílám. Na těch stránkách jsem taky nic nespamoval žádné zprávy. Vím jistě, že je to IP ban. Zkusil jsem se připojit i z více zařízení, ale tam se mi to taky zobrazuje. Když se připojím odjinud, tak tam mám přístup.

Když jsem si kotroloval, jestli je moje IP adresa na nějakém blacklistu, na seznamu jsem našel, že jsem zařazený na blacklistu dnsbl.spfbl.net. Je to sít, která vyhledává spammery a posílá jejich maily do spamové složky a brání, aby jim ostatní nezasílali emaily. Já ale s přijímáním ani zasíláním emailů nemám problém.
Pokud nejsem zabanovaný kvůli spamování mailů, proč mi některé stránky oznamují, že mám ban a jsem označený jako spammer a taky jsem zařazen v jejich blacklistu?

Zkoušel jsem je kontaktovat. Zeptal jsem se proč jsem proč jsem zabanovaný, ale odpověděli mi, že mi nemůžou pomoct, protože ta poradna je jenom pro admistrátory emailového serveru. Také jsem kontaktoval nějakého správce webu z té stránky. Je to už asi týden, ale neodpověděl mi. Nenašel jsem taky žádné informace o mém banu, ani jak dlouho bude trvat. Nevím, co jiného zkusit.

Ban máš proto, že jak je zvykem sdílíš IP adresu s mnoha dalšími uživateli připojenými u téhož providera (tomu se říká agregace) a některý z nich se choval tak, že dostal ban, ovšem ten je pro celou IP, tedy třeba i pro 50 oživatelů. Možná můžeš zkusit kontaktovat svého providera, ale moc nevěřím tomu, že by ti mohl (chtěl) pomoci. Anebo si u providera připlatit za veřejnou IP, potom budeš mít svoji jedinečnou IP adresu.

Je možné že máš zavírený počítač. Ty, alebo niekto v tvojej sieti, s rovnakou ip, môže byť súčasťou botnetu a rozosielaš spam. Nemusíš o tom ani tušiť.

Na tom blackliste vieš nájsť dôvod, dátum aj čas zalistovania. Musíš nájsť odstrániť príčinu a požiadať o výmaz. A ak to nie je tvoja ip adresa, tak o nápravu požiadaj svojho internetového poskytovateľa.

Řešení je si změnit IP, pokud tedy máš dynamickou, nebo jak se tomu říká, zkrátka takovou, která se ti změní spolu se změnou stroje (PC/router).

Jde to ale i bez změny stroje, změnou MAC adresy (tím se změní IP).

Ale pokud jsi dostal zároveň někde i ban na tvůj vlastní nějaký účet, tak se bez nové registrace neobejdeš (ale toto by byl i téměř 100% důkaz, že jsi opravdu spammer).

Ako chceš zmeniť IP adresu ISP? Aj keby mal dynamickú IP adresu - tak ju má V SIETI ISP! A to mu nepomôže, pretože IP ISP bude stále rovnaká - hore to už vysvetľovali.
Takže buď verejná IP (bude mať svoju vlastnú IP), alebo zmena ISP (ktorého IP je na blackliste).