Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poškozené SSD?

Dobrý den , chtěl bych vás poprosit o radu ,
V pc mám 3 disky, m2 nvme Corsair MP510, HDD Seagate 1TB 7200 a SSD Kingston SA400S37480G
Na m2 mám WIN , 2 hry a nějaké programy, HDD je na data a SSD mám na hry , poslední dobou se mi ale hry které jsou na SSD začali sekat , hlavně při načítání čehokoliv, občas se hra úplně kousne třeba na 20s a poté spadne s hlášením , že nemůže číst nebo zapisovat na disk a že je pravděpodobně plný (je zaplněný z 50%) .
Zkusil jsem je přesunout na jiný disk a problém nebyl , tak jsem SSD zkusil otestovat pomocí CHKDSK ale nenašlo to žádný chybný sektor, projel jsem ho CrystalDiskMarkem a všechny hodnoty vypadají normálně až CrystalDiskInfo mi ukazuje že nezná stav disku a ani žádné info o něm.
Zkusil jsem z něj přehrávat filmy ve 4K a seká se to...
Napadá vás prosím čím by to mohlo být , případně co vyzkoušet ?

Sestava
GIGABYTE B450 AORUS ELITE
Ryzen 5 3600
Sapphire Radeon RX Vega64 LC
Corsair 16GB KIT DDR4 3600MHz CL18 Vengeance RGB PRO Series
Seasonic Focus 650 Gold Semi-modular

Děkuji moc všem

Horší SSD než A400 jsi snad ani nemohl pořídit. Hlavním nedostatkem je, že nemá žádnou RAM cache a pokud je na něm více dat tak nemůže používat ani pseudo SLC cache a stane se až nepoužitelně pomalým. Ta pomalost u tohoto SSD není závada, ale vlastnost.

Ja bych odpojil nvme, pevny disk na ssd udelal cistou instalaci win plus nahral tu hru. Pokud to bude blbnout je skoronatuty vadne, udelej treba fotku nebo video chyby. Muzes zkusit jiny sata port, jiny kablik.

To ssd je velicepravdepodobne v zaruce cili se kamose zeptej jestli k tomu ma papiry a vyreklamujte.

Mozna jde reklamovat primo u vyrobce, zjisti. Ja takto posilal treba disk wd do nemecka.