Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VPN doporučení

Chapu to dobre, ze VPN mi umozni si prohazovat milion IP adres, mozna zpomali net o par procent a provozovatel internetu me nemuze sledovat?
Jakou si mam vybrat? Express nebo Nord?

Ziadnu. Milion adries si vyberat nemozes, internet sa ti spomali o dost, zalezi na aky zo serverov VPN sa pripojis (skus US a uvidis tu odozvu potom;o)).
ISP ta sledovat teoreticky moze aj potom, ale ver tomu, ze to nerobi (som ISP), je to prilis nakladne a zbytocne.

Ahojte, mám pár otázek k Nord VPN a jemu podobným, nevěděla jsem jestli mám vložit novou otázku, když tu toto téma už načnuté je, tak oživuju tuhle starou diskuzi. Chystala jsem se koupit 2-lettý plán od Nord VPN potom co jsem četla různé recenze a články (naposled tento-https://father-mrito-movie.com/cat-nordvpn/recenze-nordvpn-9-vyhod-a-4-nevyhody-pouivani/). Zaujalo mě to sídlo v Panamě, to že nemají žádnou povinnost o uchovávání osobních údajů, anonymita a dvojí šifrování dat. Zkrátka že nikdo neví kdo a kde jste, pokud jim to sami neřeknete, nešťourá se vám v internetovém bankovnictví, emailu nebo vám do pc necpe věci co tam nepatří. Taky mě sejří cookies, když si jen tak něco čtete pro zajímavost a hned vám tam vyskočí tři reklamy o "úžasných bezkonkurenčních" cenách, cpou je do videí, schovávají za hyperlinky i před samotný vstup na některé weby. Zdá se mi že obsah informací je v čechách poněkud redukovaný, často to co hledám naleznu až na cizojazyčných webech, jakoby mi ten google česky nerozuměl. Nyní mám placenou verzi avastu ale nevnímám žádnou změnu před a po instalaci, pořád jen plaší "vaše IP adresa je viditelná„ , "máte problémy se soukromím‚‚...a chce ať si přikoupím další upgrade. Nedávno se mi někdo hrabal v emailech, byly otevřené ty které jsem neotvírala a vždy se týkali nějakého eshopu (rutinní potvrzení objednávky a údaje o platbě-vždy dobírka takže je neotvírám). Přes PayPal ani kartou neplatím, bojím se že mi účet někdo vyluxuje, ale chtěla bych, na zahraničních webech to většinou jinak nejde. Hledám teda něco co mi zaručí bezpečí (přemazávání windows a výměna hesel už mě nebaví) a rozšíří obzory. Nevím jestli už nejsem paranoidní, ale když s někým mluvím před počítačem se zapnutou wifi, obratem mi zobrazuje věci o kterých se v konverzaci zmiňuji a které jsem NIKDY nevyhledávala.
Je trestné nebo nějak jinak proti pravidlům když při objednávce tady: https://nordcheckout.com/payment/?product_group=nordvpn&_ga=2.2884016.1803062387.1632819659-1321265672.1631796405&_gac=1.113056246.1631797252.Cj0KCQjw1ouKBhC5ARIsAHXNMI9VJqNAGi1lpD0laFIJTqG-tXhXbShp7Jkz4e_gZIiQsLD-V8R2wiEaAlYuEALw_wcB&nordvpn_aff_id=46409&nordvpn_aff_transaction_id=10270a37b095b8b2f69138df9bee6a&nextbid_gid=GA1.2.2065812147.1632826261&product_filters%5Bsubgroup%5D=individual&cart_id=6fbe2f3b-f6f7-4b9a-a996-82e7b5ae724a vyberu jinou zemi než tu ve které jsem registrovaná a ve fakturačních údajích uvedu pravou? Víte kvůli DPH :puff: ve spousta zemích z toho seznamu ho platit nemusí. Četla jsem podmínky užití, píšou že adresa musí být po pravdě uvedena, což bych uvedla, jen při koupi by mi nenaúčtovali to DPH.

....asi jsem to nemusela tak rozepisovat, když to tak čtu koukám že mám jen jednu otázku :-D no, obhajoba mé volby

hromada sraček, ale tyto jsou nejlepší:

"Nyní mám placenou verzi avastu"
"přemazávání windows a výměna hesel už mě nebaví"
"když s někým mluvím před počítačem se zapnutou wifi, obratem mi zobrazuje věci o kterých se v konverzaci zmiňuji"

... a takoví lidé řeší reklamy, adware, přístup do internetového bankovnictví nebo redukované informace speciálně pro ně. zdvořile řečeno: levá půlka gaussovy křivky.

když nechcete aby na vás skrz dph přišli, tak si platbu nedávejte do firemního účetnictví a zaplaťte třeba tím paypalem.

Dík :-), fajn, že jsem tě pobavila, nebo nasrala? Nevadí, asi je to hezký pocit mít za to že seš lepší než ty "takoví lidé" že? Internet a počítačová technologie není můj šálek kávy, tak se ptám moudřejších. Nemám firemní účetnictví, jsem ještě študent a ovládám jen programy co se učím ve škole v oboru stavební mechaniky, projektování atak, ale chápu. Měj se :-D

To se mi líbí. Jak tak čtu, není potřeba windows mazat hned, ale až se v Linuxu naučím, píšou taky že je vhodný spíš pro pokročilé...každopádně ho vyzkouším. Kdyby mi tam náhodou něco nešlapalo a nenašla jsem odpověď v příručce, tak se vrátím sem, díky moc :-)

12.10. proběhne online školení "Seznamte se, Linux„ to se mi hodí :-D