Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC?

Zdravím
Chtěl bych se zeptat jestli by se mi vyplatil pouhý upgrade pc protože můj procesor už to nezvládá a zároven časem chci i novou grafiku. Protože nevím jestli se mi nevyplatí už rovnou postavit nový pc ale na amd základu. v Příloze posílám HW info. A jestě mám otázku když bych chtěl měnit procesor musím provést kompletní reinstall pc nebo stačí odinstalovat ovladače toho co budu měnit? Budu rád za jakékoliv tipy a rady.
Děkuji

Máš tam 4jádro 3,2-3,6ghz. Teoriticky by měla jít výměna jen cpu za i7-6700K jenže cena tohoto použitého cpu je 4500-5000Kč nemá moc smysl.
Při výměně jen cpu není nutné nic přeinstalovávát, jen se ověří že cpu nový systém našel ve správci zařízení.

Pokud budeš měnit desku, procesor a paměti (na 16GB) je hrubý odhad 1800+5000+2200 = 9000Kč za ryzen 3600, desku, 16gb ddr 3200. S lepší deskou a chladičem +1500-2000.

Pokud bys to prodal celé tak celá operace vyjde pravděpodobně dráž (budeš muset kupovat SSD,HDD,bednu,zdroj které nemůžeš nasolit za plnou prodejní cenu).
Odhad ceny bedny komplet - nabídková cena 7tisíc počítat s prodejem za 6. Bazos, marketplace. Na aukru vysolíš daň okolo 500 z prodeje.

Větší problém vidím v grafice, ta brzdí asi nejvíc. Její výměnou bych začal. Minimálně nvidia 1650S / 1660S cena zhruba 5-8tisíc.

Kup grafiku a podle toho jak to bude pomůže/bude vyhovovat to rozsekni.