Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zhodnocení mojí PC sestavy

Dobrý den, koupil jsem nový PC, ale zatím slyším jenom narážky jak je to špatný a já nevím co všechno... Jsem z toho docela nešťastný, protože přeci jen PC se nekupuje každý den...
RYZEN 5 1600AF
Aorus Elite B450 každý říká hrozná deska... Co je na tom pravdy?
2x8 predator 3200
970 Evo plus 500gb
RX 570 nechána ze starého PC...
1tb WD Blue
Seasonic Focus plus gold 550w
Sg1x TG RGB
Prosím o zhodnocení sestavy a říct mi, co je tak zlého na té desce protože nikdo o ní nechce ani slyšet....

Vychloubani kdo ma lepsi pc uz mám za sebou, jestli ti co resi tvoji desku ještě ne tak snad tohle zivotni obdobi překonají brzo.

Deska je dnes hlavně držak na cpu a ram. Vlastnosti desky ovlivňuje hlavne čipset ten máš dobrý zakladni a aktuální. Potom je tam par veci ktere muze vyrobce ovlivnit {typ lan, zvuku, wifi, umisteni konektoru a vyvodu na zadnim plechu}.

Priplatkove až o několik tisic je lepší napajeni cpu, lepsi chlazeni, vic grafik a podobně.

Máš obycejnou desku. Nevidim duvod kupovat k af 1600 lepší. Na ryzen 3600x mam taky b450 od asusu.

To nejdulezitejsi jsi nerekl, kolik to stalo?

Pokud to nestalo vic jak 20K, tak mi to prijde jako slusny PC.

(Aktualne se da postavit za 17K.)

Na hry je RX570 uz slaba, takze bys mel ted setrit na vykonejsi grafiku na pristi rok pripadne na konec tohoto az vyjdou nove generace grafik.

Ta deska je v pohodě, na budoucí upgrade kašli. Jelikož jsi teprve teď kupoval nové PC, nepředpokládám, že bys hned chtěl upgradovat na další generaci procesorů, až vyjde. A ta další už bude stejně pravděpodobně na nové platformě, takže ať bys koupil cokoliv, stejně bys asi novou desku potřeboval, až budeš jednou měnit procesor.

EDIT: A na upgrade ostatních komponent do defakto nemá vliv, takže buď v klidu. :-)

Tak mas desku mezi 2 a 3 tisíci. Jestli tam pojede radeon 4600 se zatim nevi. Muzrs tam urcite dat 8mi jadro 3700/3800 nebo 12ti jadro 3900.

Pokud jsi chtěl premyslet nad upgradem mohl jsi vysolit nejmene o 2tisice vic za x570. Nebo jsi klidne mohl koupit desku za 6tisic.

Ve finale co? Za rok dva budes chtit novej cpu a 3x00 ti nahodou nebude stacit tak tu levnou desku strelis za pulku i s cpu a porad to bude lepsi nez ted vyplaznout 6tisic a cekat jestli upgrade vyuzijes.

A ci kdyz koupis desku za 6tisic a posete se tyden po zaruce? Nenasere to vic jak kdyz zdechne ta do 3k?

Ok tak díky! Takže všechno je v pořádku mám hrát a nic neřešit sestava je v pořádku a já se nemusím ničeho bát? Jen se chci zeptat možná okolo Vánoc bych koupil 1660 super vyplatí se to? Co všechno by za tím stalo? Díky za odpověď a ochotu!

Každý mi vyčítá desku ... Že na budoucí upgrade je k ničemu tak nevím....

jj, je na budouci upgrade k nicemu, nakonec stejne jako vsechny ostatni desky. Z 90% je obvykle potreba pri upgradu menit CPU, desku a pameti. Pokud teda nemenis PC kazde dva roky.

Deska je proste na soucasne PC ok a jak uz ti tu psali, prodlouzit zivotnost bys mozna mohl jednou nejakym bazarovym 3700X/3800X, ktere na tvou desku jdou normalne.

---

Tvuj problem je jednoznacne grafika, pokud nehrajes jen CSko, tak i na fullHD uz na novych hrach moc High nastaveni nedas. Nemusis menit hned, ale setri casem na novou grafiku, do tveho PC urcite pujde.