Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pretáčanie 8mm. kaziet (Hi8)

Chcel by som sa prosím vás opýtať jednu vec ak by Vás to neobťažovalo . Mám staršiu kameru na kazety konkrétne 8mm.. A ak si prezerám moje natočené zábery cez hľadáčik tak kazeta sa automaticky pretáča a číta nahranú časť z pásku. A akonáhle sa prepnem spať do módu natáčania tak kazeta je v tej istej polohe ako bola a bojím sa či teda netočím v podstate Obraz na obraz.. Alebo ako sa dá dať kazeta do pôvodnej polohy odkiaľ skončil posledný záber?

Páskové kamery zůstanou v poloze pásku, kde skončilo prohlížení. Takže když si prohlédnete nahranou část pásku až k nenahrané pasáži (šum) a odtud přepnete na nahrávání, nahráváte na čistý pásek. Stejně tak když chcete část záznamu přemazat, v požadovaném místě zastavíte přehrávání a zapnete nahrávání (záznam)