Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herny notebook alebo stolny pocitac

Ahojte
Nevyznam sa v tych všelijakých parametroch a preto potrebujem radu,snad mi niekto dobre poradi :)

Chcem si kúpiť pocitac alebo notebook ktory bude dobre zvladat hry.. konkretne hram sims 3 , mam vsetky dodatky plus vela veci stiahnutych z o internetu ktore som si do hry nainstalovala

Zatial to na mojom notebooku ide ale seka mi to a niekedy sa mi to samo od seba vypne.. asi to uz nezvlada.. notebook ma asi 6 rokov, intel pentium processor..takze asi takto a preto si chcem kúpiť niečo poriadne čo mi tú hru utiahne plus aj nejake ine tie nove hry so super grafikou nejake strielacky napriklad. Cokolvek.

Najprv mi poradte do coho je lepsie investovat - gaming laptop alebo stolny pocitac.
Okrem toho chcem vediet aky processor je najlepsi aby mi utiahol sims atd.

Vopred ďakujem za odpovede

Notebooky maji problem s chlazením. Vykon je nižší, graficka karta co běžně v zátěži žere ve stolnim pc 100w by se v ntb proste neuchladila.
Takže kup stolni pc jedině tam muzes mit vykon bez kompromisů. Také muzes kdykoliv neco vymenit/dokoupit.

Okrem toho chcem vediet aky processor je najlepsi aby mi utiahol sims atd.

Tak nejlepe hra pojede asi na intel 10900k coz je procesor za 16tisic plus deska za 6. S poradnou grafikou se cena bude pohybovat mezi 50 az 60k.

Asi nechces kupovat to nejlepší. Bude tedy rozumnější napsat kolik do pc chceš nacpat peněz.

Přesně jak píše Kurt.

Tohle je podle mě lehce nad průměr toho co se běžně prodává zde
https://www.currys.co.uk/gbuk/computing/desktop-pcs/desktop-pcs/pc-specialist-tornado-r7-gaming-pc-amd-ryzen-7-rtx-2060-2-tb-hdd-256-gb-ssd-10195540-pdt.html?intcmpid=display~RR
a je to o dost levnější. Dle mě by to stačilo v pohodě pokud k tomu nebude připojený monitor s velkým rozlišením.

Místní ceny ale neznám.

Další důležitá věc - monitor bude jaký ? Jde o rozlišení jestli FHD, QHD nebo tak.