Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej PC - jak odstranit data, aby nešly zneužít?

Ahoj, poradil by mi někdo jak efektivně odstranit soubory na PC aby nesly zneužít i když vše smažu do koše při prodeji PC? Nebo jej mám prodávat bez disku, je tam nějaký obyč HDD 120 gb, ale měl jsem tam data který jsem smazal a formátem bych asi smazal i Windows. Dále na Windows mám uživatelský účet na svoji mejlovku kterou jsem tam musel dát při upgradu win 10, to mohu odebrat? Dekuji

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)
Změna předmětu, původně: Prodej PC (host)

Zkus to jednoduše.Zapiš na jednotku 119,999 GB dat.Smazat do koše znamená,že data budou triviálně vidět v Koši.Vysypat koš znamená,že půjdou triviálně obnovit data utilitou.Z formátovát znamená že data půjdou přečíst složitěji,nebudou známá jména souborů,budou fragmentovaná. Zbývá možnost přepsat.
Co se týče windows,zkusil bych zařadit první rychlost mozkovou. Na kterém windows?