Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záložní DNS server z Mikrotiku, jde to?

Ahoj, potřeboval bych k proprietárnímu DNS (do kterého nemůžeme zasahovat) postavit něco, kde bych si nadefinoval statické adresy. Podmínka je, že to nemůže být "průchozí", ale prostě jen tak zapojené do lanky. Je možné udělat "přídavný" DNS server ze standalone mikrotiku jen tak píchnutého do sítě? Dík za rady

OK, zkusím to rozvést...
Donedávna jsme ve firmě měli Mikrotik jako hlavní router. Tam byla možnost v IP/DNS nadefinovat i statické adresy (pro zařízení, které měly zvenku a zevnitř jiné IP).
Teď nám nainstalovali "černou krabičku" místo Mikrotiku. Nemůžeme to konfigurovat, údajně to tam prý nastavit nejde (? nebo to neumí).
Takže chceme do sítě nejlíp Mikrotik, který by se nám postaral o tu funkci.
Nechceme to vkládat mezi přívod od hlavního routeru a vnitřní síť, nejlepší by bylo, aby byl zapojený kdekoliv ve vnitřní síti a sloužil jako druhá DNS cache.
Jde to?

DHCP máme zvlášť na serveru, DNS máme taky jinde (oboje na MS serverech). Na MS serveru nemůžu dát statické záznamy, nechodí to. Pokud zavedu záznam např. "test.firma.cz", zavede se jako "vnitrni.firma.cz.test.firma.cz" a ping tu adresu nenajde. Na Mikrotiku to chodilo, zavedl jsem záznam "test.firma.cz" s IP 10.10.0.25, ping zevnitř prošel na 10.10.0.25, přičemž zvenku ping byl naše venkovní IP.
Sekundární DNS cache, asi to není ten správný pojem, prostě potřebuju ještě jeden DNS server, kde bych si mohl tyhle statické záznamy vytvořit.