Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna oper.systemu

Zdravím všechny.Koupila jsem si miniPC hal3000.Má to LINUX Ubuntu 20.04.LTS. Jsem zvyklá na windows.Mám orig CD win xp a win7.Při instalaci mi to ukazuje /Při inst.souboru došlo k chybě--Setup EXE se nezdá být platným motivem/.Moc prosím můžete mi pomoct jak to mám naistalovat?/janeba.z@seznam.cz/ MOC MOC děkuji Hedvika

V tom případě tam WXP či W7 půjde nainstalovat. Musíš vyvolat boot z CD/DVD s instalačkou. Tedy po zapnutí mačkat F2 či DEL (či jinou klávesu, ale tyhle jsou nejběžnější), až se dostaneš do BIOS a tam zvolit boot z CD/DVD. Pak ještě musíš stáhnout drivery (obvykle z webu výrobce) a nainstalovat je.

Pokud je to nový pc instalace win xp, win 7 není možná nebo potrebuje vyssi znalosti a upravene instalacni media. Počítá se s windows 10.

Potrebujes flesku 8gb, stahnout instalaci soft nejlepe na jinem pc z https://www.microsoft.com/software-download/windows10 to vytvori z flesky instalacku.
Pokud to ma 4gb a vicr chces win10 64bit

Pokud neni jiny pc stahnes iso zde
https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO
Pomoci sw rufus udelas flesku.
Na flesku potom pridas ovladače ze stranek vyrobce presne podle modelu.
Windows je potreba koupit, oficialne cca 3500 na aukru okolo 100.