Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak na soukromí v PC

Dobrý den, máme jeden stolní PC a používáme ho dva. Dá se na něm "nějak" nastavit, abych když na PC skončím práci, tak aby se všechny moje věci (složky, dokumenty, fotky,...) daly schovat, zamknout,... Zkrátka - aby se k tomu nikdo nedostal, abych měla soukromí? Nechci to přetahovat na flešku. Poraďte, prosím... Děkuji.

Neuvádíš OS, ale když budeš mít Administrátorský účet a druhý Uživatelský s omezenými pravomocmi, vstup do počítače na heslo, neměl by k tvým složkám mít nikdo další přístup. Vyšší úrovni zabezpečení je BitLocker.

Control panel, User account a tam si nastavíš ke svému účtu heslo, pokud nemáš, a změníš typ účtu na Administrátorský, jestli je Standard. Pak si vybereš druhý účet a změníš typ na Standard User a nastavíš mu heslo, pokud nemá. On by do tvých složek neměl vidět, ale ty do jeho ano. Pokud je tam Guest account, vypneš ho. Jako Administrátor jsi teď hlavní, na kom leží správa počítače atd.
Jde ale o to, kdo je ten, kdo se ke tvým věcem nemá dostat. Jestli je nějaký další normální uživatel toho počítače, anebo jestli o to bude výslovně cíleně usilovat, pak se dostane a musíš použít nějaký šifrovací program atd...

Disk zašifrovaný nemáš, protože bys o tom věděla a ta věta by tě nevyděsila. Hesla kamkoliv si buď pamatuješ, nebo je máš někde napsaný, takže tě to děsit nemusí.
Takže pokračuj, vytvoř heslo.

Poznámka - pokud nechceš, aby ostatní uživatelé viděli tvoje fotky, ukládej si je do složky svého uživatelského profilu. Tam ostatní uživatelé nemají přístup.

Tak jsem si vytvořila nový uživatelský účet, zaheslovala jsem si ho, přetáhla jsem si tam svoje věci - a jsem spokojená. To je to, co jsem hledala. Jen mne překvapuje, že dokument, který jsem měla na společné Ploše a byl ve WordPadu, na nové "mé" Ploše je ve Wordu. Potřebovala bych ho taky ve WordPadu. Jde to nějak nastavit? Děkuji.