Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Linux Manjaro KDE - nastavenie vypnutia obrazovky

Dobrý deň, vie niekto prečo nefunguje správne v OS Linux Manjaro KDE možnosť vypnutia obrazovky? Jedná sa o PC takže nemám klávesy na vypnutie obrazovky ako na NTB. Našiel som ale voľbu kde to ide nastaviť a obrazovka sa síce vypne ale za sekundu sa znova rozsvieti. https://i.imgur.com/KaNS4nm.png
Cez terminál som skúsil príkaz "xset dpms force off" a ten funguje správne. Spraviť z toho klávesovú skratku alebo skript je zatiaľ príliš náročné. Nemá niekto TIP ako fixnúť tú možnosť v nastavení? Vypínať obrazovku potrebujem aby mi správne fungovala voľba v nastavení monitora ktorá automaticky prepne na obraz z počítača ktorý je aktívny...

Tiež si myslím že niečo prebúdza pretože ono to zhasne čiže príkaz ktorý tam je od vývojárov priradený funguje... Lenže kto vie aký príkaz je zadaný v tom základnom nastavení. Tam totiž nieje uvedené čo je to za príkaz, je to klasické užívateľské rozhranie kde sú len voľby, žiadne príkazy/kódy tam nie sú. Jedná sa o hlavné nastavenie skratiek kde je plno možnosti. Pohyb myši alebo aktivita iného HW to môžem vylúčiť. Bude to záležitosť SW/OS. Každopádne vyriešil som to tým príkazom ktorý mi poradil HPET. Časom myslím že to vývojári opravia... Napríklad taký Mint je podľa mňa viac odladený. Užívateľské rozhranie Manjaro KDE je ale veľmi dobré, snáď to najlepšie čo som kedy videl.

Prostředí Plasmy (KDE) většinou nepoužívá příkazy "za zádama" (jak kde), rovnou volá API funkce přímo systému. Neznám přímo Manjaro KDE (vím ale oč pochoduje), tak je otázkou, co kdo na tom zmrvil. KDEčka můžou používat API funkce, které systém pořádně neimplementuje. Používám Fedora + Plasmu (KDE) a chodí mi to Ok.

BTW xset jen zhasne obrazovku, neuspí počítač.