Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové Ryzeny

Mám otázku,
Ako vidíte príchod nových vylepšených Ryzen 3000?
Skladám synovi nový komp. Pôvodne som plánoval upgradovať ale s nástupom korony a učenia z domu(čo sa môže ešte zopakovať) som sa rozhodol pre ešte jedno PC v domácnosti. Aj moje pôvodne plány zmenila finančná situácia, keďže som neodolal kúpiť za polovicu ročný MONITOR: Acer XR382CQK. Tak sa montáž výstavba trocha natiahla. Zatiaľ to mám vymyslené takto:

-MSI MPG X570 GAMING PLUS
-AMD Ryzen 7 3800X
-G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB Neo for Ryzen 3000 už kúpené nové
-HDD: 120GB SSD INTEL 510+1000GB Seagate 5400 rpm z kompu čo som chcel upgradovať, časom upgrade aspoň systémového disku na 1T
-MSI GeForce RTX 2060 VENTUS XS 6G OC už kúpené, bazár, časom upgrade vzhľadom k monitoru asi 2070 Super, ak by bolo viac peňazí tak 2080 Super
-Seasonic Prime 850 Titanium, rocný uz kúpený bazár
-NZXT Phantom Green full tower, objednané nove, na ceste

Vlastne mi ostalo kúpiť len procák a doska, tak preto sa pýtam, počkať na tie nove Ryzeny 3000 a na tu novú dosku?

Keď už sa pýtam, tak aký SSD na ten systém? Značka, typ? 1T
Dik PV

16.6. mají vyjít B550 desky které snad cenově budou mezi B450 a X570 (který je pro obyč. uživatele trochu zbytečný na co pcie v4 na vsech portech)
Také už budou snad ty 3800XT.
Mohlo by se projevit ohlášené mírné zlevnění některých amd po uvedení intel 10x000 serie.
Teď už bych ten měsíc počkal.
To SSD pokud stačí PCIE 3.0 tak bych vzal tohle https://www.alza.cz/adata-xpg-gammix-s11-pro-ssd-1tb-d5528160.htm mám ho a spokojenost.
Pokud budeš "potřebovat" pcie v4.0 tak tam se to pořád mění hledal bych recenzi na https://www.alza.cz/apacer-as2280q4-1tb-d5838408.htm

Ten procesor som už viac-menej presvedčený 3800X mam už doma chladič be quiet! Dark Rock Pro 4, tak ho skúsime aj trocha postelovat. Len ak by bol po príchode nových XT o niečo lacnejší, tak ten mesiac počkám. Čo som čítal na nete tak ten 3800XT bude dosť od 3800X drahší. Každopádne by ta 3800X mohla ísť o niečo dole.
A čo sa týka dosky viem, že tu na poradni nie ste moc naklonení tomu točaku čo majú tie X570-ky.
A k budúcemu upgrade procesora? Hádam 4-5 rokov bude tá 3800X stačiť? A tak ďaleko ja nerozmýšľam.

Blbé zkušenosti s chladičem na nforce 4. Tehdy sem delal servisniho technika a tech desek po roce dvou se rvoucima nebo zaseklyma vetrakama bylo dost. Asus potom udelal i jinou tevizi s o 1cm vetsim vetrakem.
Vim ze ted to maji byt ventilatory s životností 70k hodin a kdesi cosi. Ale co se toci to se muze posrat.

Proc brat x570 kdyz tu za tyden bude b550.

Kdyz koupis levnou desku tak i kdybys delal upgrade za dva roky tak ji prodas za pulku a "prodelas" 1500. Zbytecne řešit.

Ja kupoval 3800X za 9.990 Kc a bylo to docela stesti, pak sel dlouho na 10.500 a vic. Ted ho mas na CZC za 9.290 Kc, podle me perfektni cena, muze jit pravda jeste o par stovek niz, ale taky muze zase podrazit.

X570 klidne, jen se dle me zbytecne priplaci, X470 nebo B450 jsou znacne vyhodnejsi. Nicmene ano je na X570 par veci navic, tudiz pokud penize nejsou az zase tak rozhodujici a nepotrebujes je strcit do neceho jineho, tak klidne.