Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Délka záznamu na sd kartu

Mám shop a chci nad balící pult umístit kameru, aby snímala co se opravdu balí. Nerad bych do toho investoval tisíce za nějaký profi systém, tak mě napadlo použít autokameru. Řeším ale délku záznamu. Jde mi o snímání malého prostoru z cca 2 metrů. Kvalita záznamu nemusí být 1080p 60 fps Takové ty levné kamery za pár stovek z aliexpressu mají většinou max. kartu 32 GB SDHC. Dokážete odhadnout, kolik hodin se tam vleze? Potřeboval bych alespoň pár dní, ideálně týden, tzn. 40 hodin záznamu.

loading...

Výrobci těchto kamer bohužel ustrnuli v době, kdy 32GB bylo strašně moc. On neni problém v kartě, stávající protokol funguje do 2TB, problém je s FAT, který windows odmítá aplikovat na disky >32GB a karty se také prodávají naformátované na exfat. A záleží na konkrétním modelu (a možná i verzi jeho sw) jak se k větší kartě postaví, může být někde ten strop zafixovaný. Třeba 10 let stará videokamera nemá problém ani s 256 GB i když zaručovala jen max 32 GB. Osciloskop Tektronix měl podporovat karty jen do 128MB, výrobce to dodal s kartou 512MB (z toho je jasné že to nebude tak zlé), předloni jsme s kolegou koupili 64GB kartu (stála úplně stejně jako 512MB, tak jsme si řekli, že to riskneme, kdyžtak bysme získali ve spojení se čtečkou flešku) a světe div se, ona tam funguje a i přestože osciloskop na dotaz ohlásí zápornou hodnotu zbývajícího místa, normálně na ní zapisuje (a při 100kB-500kB na záznam to asi nezaplníme ani do konce života).

Autokamery dost plýtvají místem a jsou schopné zaplnit 32GB třeba jen hodinou, to asi přehánim, ale měl jsem pocit, že kamera, kterou jsem naposledy koupil na kolo (nebo spíš kvůli možnosti točit pod vodou na dovolené, s tím, že přes rok se využije na kole) nahraje tak 4 hodiny nejvyšší kvalitou, nižší jsem nezkoušel a kartu větší jak 32 giga opravdu nebere (všechno ostatní bere i 64, 128, 256 bez problémů, něco pouze s nutností naformátovat je na FAT a ne na ExFat). Mě spíš víc vadilo, že tomu krámu nevydrží baterka ani půl hodiny (na kole je to jedno, tam můžu připojit napájecí kabel, ale pod vodou to pochopitelně nejde). Videokamera dokáže narvat na 32 GB záznam pět hodin, teda jestli si to nepletu (bohužel ji nemám u sebe, abych to otestoval, kvalitu šlo potom zmenšovat a tím čas narůstal).
Ale tak zkusme na to jít opačně, řekněme, že chceme narvat 40 hodin na 32 GB, jaký by musel být datový tok (na první pohled to nevypadá nemožné, dřív platilo u televize gigabajt na hodinu, tohle je jen o kousek víc, dneska se to dost různí, některé stanice mají i mnohem víc). Datový tok=32GB/40h=32 000 / (40*60*60) MB/s = to je dost málo, jestli jsem někde se neseknul o řád je to 222 kB/s a tedy 1777 kb/s při tomto datovém toku by byl asi obraz asi horší, ale jestli jde o rozlišení koleček od čtverečků nebo pěti kusů od dvou, mohlo by to stačit. Je otázkou, zda kamera bude takový datový tok (tj. tak malý) podporovat, to bych spíš věřil, že si bude umět domýšlet 4K nebo 8K s neúměrně vysokým datovým tokem.

Použij vzorec: t=V/q
t...čas
V...objem v bajtech (záleží nakonkrétníkvalitě )
q=průtok v bajtech za sekundu

případně
zorec: t=V'/q'
t...čas
V'...objem v bitech (záleží nakonkrétníkvalitě může to bý t400000000,100000000,60000000 u horších24000000)
q'=průtok v bitech za sekundu