Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyrážka na displeji

Chtěl bych objasnit takovou záhadu,co se mi objevila na displeji(TFT aktivní na foťáku nedotykový,neznám označení zda IPS,alepozorozovací úhly jsou na úrovni IPS, bez ztráty barev vůbec a kontrastu malinkato)
Jde o to že na horní hraně (tedy 0mm od horní hrany) skoro v rohu (střed v 60% šířky) se mi objevil region 8x4mm s oblastí nepravidelně rozmístěných "fialových pixelů"(v uvozovkách,protože velikostí to nemohly být celé barevné pixely jak ví i dítě,takže velikostně subpixely, ale ty mohou být jen červené,zelené,modré a toto bylo fialové).Občas tam bylo znát jako by potůček spojující ty subpixely vlásečnici(opět fialová). takže byly tak 0.5mm od sebe průměrně (asi víc jak 5 subpielů).Prostě taková vyrážka
Co to může být?

Zmizelo to do 24 hodin.Je to divné,podobné vady buď jsou chvilkové(do sekundy=při zatlačení prstem,tužkou, takové "vlnky na hladině nebo trvalé - takový pavouk,co se jen rozšiřuje a místo je buď tmavé nebo hraje všemi barvami a zároveň má jasnou strukturu kontur řádky/sloupce),tohle je uplně něco jiného.
Jedinou stopu na displeji vidím(přímo na skle) je tam malinká drážka/škrábanec.Ale vyrážka zmizela!