Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Codec u procesorů

dobrý den.
Našel jsem stránku, která porovnává procesory. Chtěl jsem zjistit rozdíl mezi procesory Intel Core i5-9300HF a AMD Ryzen 5 3550H. Zjistil jsem, že Intel je lepší, ale nechápal jsem tomuto:
AMD Ryzen 5 3550H vs Intel Core i5-9300HF

Decode / Encode Codec h264 No
Decode / Encode Codec JPEG. No
Decode / Encode Codec h265 8bit No
Decode / Encode Codec h265 10bit No
Decode / Encode Codec VP8. No
Decode / Encode Codec VP9. No
Decode Codec VC-1 No
Decode / Encode Codec AVC No

Nevím, jak tomu rozumět. To znamená že např. intel nemůže otevřít obrázek v JPEG ? Nebo že ten procesor nemá lepší obraz ?
Děkuji za odpovědi

Nejde o obrazky ale video. Porovnaval jsi vlastnosti CPU nebo GPU ?
Vem si treba takovy server plex (plexmediaserver), procesory Intel tusim od 6 nebo 7 generace podporuji HW transcoding pres CPU o proti procesorum AMD ktere potrebují pridavny obvod APU/GPU, u NV je casto vyuzivana CUDA.
APU Vega 8 (graficky chip v CPU) ktery je v procesoru Ryzen 5 3550H vetsinu zminenych bude podporovat vyjimkou VP9.

PS:
Nedival jses nahodou pres cpu-monkey
Na udaje co poskytuji nekteré porovnavace bych bral radeji s rezervou.?