Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podpora základové desky

Zdravím, mám dotaz, odešla mi základová deska pro socket 1151 (intel I7-7700k 7gen), chtěl jsem si pořídit novou základovou desku a dozvěděl jsem se, že základové desky na tento socket jsou 8gen a nepodporují procesory starší generace. co je na tom pravdy? musím kvůli tomu koupit novou gen procesoru intel? Díky za odpovědi.

Já s tím souhlasím cpu je škoda.
Zaráží mě, že když mi klekne deska s 11let starým Athlon II X2 240 tak bez problémů koupím novou desku M5A78L-M LX3. Ale na tři roky starý intel 7700K neseženu nic nového jen rozbalené/jeté.
Tohle neberte jako příspěvek do věčného flame.