Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chyba při updatu z Windows 7 na Windows 10

Chci updatovat Windows 7 na Windows 10, tak jsem si stáhl updatovací soubor z Microsoft stránky, který mi stáhl vše potřebné pro update. Jeden krok před instalací updatu jsem ale dostal zprávu viz příloha. Když kliknu na "Proč se mi to tu objevilo?" dostanu se na https://support.microsoft.com/en-sg/help/4457662/windows-10-what-needs-your-attention-notification

Našel jsem si návod, co by to měl spravit https://www.auslogics.com/en/articles/fix-what-needs-your-attention-error-win10/ ale první krok je, abych otevřel C: \$WINDOWS. ~BT\Sources\Panther, což mi počítač nenajde. Pomoc prosím?

Při update se zachovávají ovladače zařízení z Windows 7, ale bohužel ne všechny jsou plně kompatibilní a potom dochází k potížím.
Je to trochu daň za marketinkové lži typu "Přechod na nový systém Windows 10 je rychlý a bezproblémový".
Takhle, pokud máte v PC důležitá data, odzálohujte je někam, kde budou v bezpečí. Pokud máte v PC důležité aplikace, sežeňte si k nim instalační media a licenční čísla.
A poté už je to snadné. Odtud: https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209 stáhnete nástroj pro vytvoření instalačního media Windows 10, spustíte jej, podle instrukcí medium vytvoříte a poté z něj nabootujete. Při instalaci odstraníte z vašeho HDD všechny oddíly (tím přijdete o všechna data uložená v PC) a na uvolněné místo nainstalujete Windows 10. Produktový/licenční klíč použijete ten, který máte k těm stávajícícm Windows 7.