Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VIR?

Ahoj dnes jsem projížděl PC, a v nastavení jsem našel toto viz.foto...
Docela se bojím mám poměrně nový PC a nechci s ním mít problémy..
https://ctrlv.cz/6fwK
Jsem vděčný, za každou užitečnou radu...

Dokud je zararovaný na ploše, je to v pohodě, snad ani windows 10 nespouští soubory ukryté v rarech. Ale rozhodně bych ten rar do vyjasnění situace nerozbaloval a nic z něj nespouštěl (třeba bych ještě změnil příponu, aby to nikoho ani nenapadlo). DLL je dynamicky připojovaná knihovna, je otázkou, k čemu patří, nebo který program (může jich být víc) ji využívá.

Nejlepší ochranou proti strachu je umět rozjet počítač od holého železa, potom neni čeho se bát, protože kromě dočasného výpadku se nic neděje. Tyto postupy jsem měl nacvičené v dobách windows 9x (tam byla reinstalace nutná celkem často, zvlášť když se člověk hrabal v systému) u novější systémy přežijou déle, takže tam postupy nacvičené nemám a neumim si představit, že bych musel počítač obnovovat z nějakého havarovaného stavu (učil bych se to za pochodu), ze kterého bych se nedostal přes stav nouze.

Pojem "vir" je široký ľudový výraz podobne, ako malicious, dnes fičí ransomware pracujúci na nízkej úrovni kernel obídením veškerých prístupových práv z radov virológie. Na jeho zistenie ti nestačí nejaký autoruns.exe, adwcleaner, dokonca ospevovaný moloch MBAM s jeho Heuristikou, lebo býváva už neskoro. Jedine Eset Nod, potom Avast prípadne Ccleaner s účinným prepastovaním ňadra CPU.

V prípade utajených funkcií pre Defender W10, (v PowerShell pre individuálne príkazy Dism.exe), stačí tento farebne zladený, omalovátkový xindel, mať manuálne nastavený na maximum: Hard_Configurator(x64).exe nedovolí užívateľom spustiť, ba ani v diabolskej mysli vzkrsnutej na pozadí pekelníka Lucifera, šáhnuť na nejakú škodnú.

https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Hard-Configurator.shtml

Github autor:
https://github.com/AndyFul/Hard_Configurator

pozn.: Lenže daj tupcovi do paprč takýto nástroj pre individuálne nastavenie Defender s doplnením pár riadkov Firewall a bude sa sťažovať, že sa mu rozdrbal celý systém, nič mu nééjde, apod.