Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak vyresit cestu v prohlizeci

Zdar,

mam v prohlizeci na domovske strance tuhle cestu:

file:///C:/Users/Redmax/Documents/Start Page/Start Page.html

Mam to jak ve Vivaldi, tak ve Firefoxu.

Problem je, ze mam oba prohlizece synchronizovany na linux a tam ta cesta samozrejme nefunguje a prohlizece oznami, ze soubor neexistuje.

Mam v domovske slozce na Ubuntu tu slozku se souborem "/Documents/Start Page/Start Page.html"

Jenze jak tu cestu k profilu relativizovat tak, aby ji braly prohlizece jak na Windows, tak na linuxu?

(Co se tyka toho, proc to tak mam, to sice nereste, ale mam v tom html svuj vlastni speeddial, nenasel jsem zadny, ktery by mi vyhovoval uplne a tak jsem si v html vyrobil vlastni. Neni to zadny drama, ja jsem 90% casu na Windows, ale zajíma me, jestli to vubec jde nejak predelat, aby to fungovalo na obou platformach a zaroven jsem mohl mit prohlizece synchronizovany.)

Řešení:

V Linuxu můžeš mít název adresáře (složky) "C:", tak to nějak přes tuhle složku oprdět. Měl bys to v takovéto cestě: "/C:/Documents/Start Page/Start Page.html" Nacpal bych to v klidu do Rootu a přidělil práva uživatele Redmax. Holt to bude na blbém místě, ale fungovat by to mělo. Nebo tam prdnout jen odkaz k sobě někam.

Dik vsem.

Zajimalo me predevsim, jestli to jde nejak vymyslet, vim, ze webhosting je moznost, ale nechtel jsem to sem hned psat, pac prioritne me zajimalo, jestli to lze prechytracit. Moznost od Rce vyzkousim a dam pak vedet, moc dik.