Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Počítač sa zapne ale žiadny obraz

Zdravím, mám problém s mojim počítačom. Normálne všetko fungovalo, už dlhšiu dobu som nevykonával žiadne zmeny v BIOS/UEFI, OS ani čo sa týka HW. Niesom si na 100% istý ale tuším už 1x pred týždňom sa mi stalo že PC sa zapol a nenabehol žiaden obraz, reštartoval som ho a už to fungovalo. Teraz približne pred 2 hodinami som PC normálne vypol. Pred pol hodinou som ho znova potreboval zapnúť ale už nenabehne. Vypol som zdroj a skúsil som počítač zapnúť bez CMOS batérie a bez ramiek, následne som všetko vložil ale nepomohlo to, žiaden reset to nespravilo. Mám v počítači ešte niektoré komponenty v záruke. Vie niekto poradiť ako mám postupovať? Ako zistiť ktorý komponent odišiel? Presný popis komponentov nižšie.

MB - ASUS TUF B450-PRO GAMING
CPU - AMD Ryzen 5 2600X
CPU COOLER - SilentiumPC Fera 3 v2 (Noctua NF-P12 redux 120mm 1700RPM PWM)
GPU - MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
RAM - G.SKILL 16GB KIT DDR4 2933MHz CL16 Flare X
PSU - Corsair RM650x 2018/v2
SSD - ADATA XPG SX8200 Pro 2TB - Thermalright Heatsink
Fan 1 - 2x Noctua NF-P14s redux 140mm 1500RPM PWM
Fan 2 - 1x SilentiumPC Sigma Pro 120mm 1600RPM PWM
Case - Fractal Design Focus G Black

Komponenty mám ešte v záruke do 11/2020 takže jasné že to pôjde k predajcovi a následne do servisu ale nebudem posielať celý komp ak je možné zistiť vopred ktorý komponent je problém. Nie som na tieto veci expert ale tak musí existovať spôsob ako vylúčiť ktorý komponent to môže byť. Môžem v demontovanom stave v originálnej krabici odoslať napríklad len MB/CPU/GPU, čím menej tým lepšie.

Čachrovať s RAMkami som skúšal a neviem čo je na tom pravdy ale servisák hovoril že CPU a RAM ak sa mi ten komp zapol tak tieto komponenty budú funkčné. GPU to tiež nieje pretože sa PC začal chovať inak čo v prípade poruchy GPU by malo za dôsledok len že by sa nič nezobrazovalo. Podľa vyjadrenia servisáka ktorý vykonal diagnostiku je problém základná doska. Odoslal som ju na reklamáciu.

Vyriešené...