Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vzdálené hraní na PC

Zdravím,

přes léto mě čeká brigáda asi 150km od domova, budu zde mít nějaký volný čas, tudíž bych si rád zahrál nějaké hry. Chtěl bych se tedy zeptat, zda je nějaká možnost, jak se připojit na svůj PC doma a hrát na něm (vzal bych jej s sebou, ale samotná bedna něco váží a není to úplně praktické)

Sestava
CPU - i7-6700K
GPU - Vega56
MB - Asus Z-270F
Tohle podle mě stačí.

- Doma mám 400/200 internet.
- Jako připojení s sebou mám neomezené LTE od tmobile, v místě brigády - pokrytí zde je.
- Vlastním i MacBook Pro 2017 (i5-intelHD), není problém bootloader do Win10.

Co mě zajímá:
- Je nějaká možnost spustit vzdáleně PC a také jej vypnout, nebo alespoň hodit do úsporného režimu, ať nejede 24/7
- co použít za software? Díval jsem se na AMD link, ale vím jen že funguje na lokální síti.
- má to vůbec cenu? Nemám v plánu hrát žádné multiplayer FPS hry, víceméně jen Witcher3, popřípadě no man’s sky.

To bude asi vše,

Děkuji za každou radu :)
Kategorii jsem dal software, podle mě je to nejvýstižnější.

Vse je to o rychlosti a odezve site - s LTE to bude pravdepodobe k nicemu. Mam vyzkusene hrani pres Steam Link / Steam Remote Play, pri 50-100Mb a odezve v radu jednotek ms jde hrat vse naprosto v pohode. Pro normalniho hrace v pohode i FPS, ve velmi dobre kvalite pri full HD rozliseni, nejaky W3 urcite naprosto v pohode. S internetem pres mobil si to uprimne nedokazu moc predstavit - jak kvuli realne propustnosti, tak odezve. Muzete zkusit, uvidite sam.