Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jedna, dva a Ausus je out (zakladni desky)

Zdar,

v minulem roce nam nas dodavatel v praci dodal dva podobne stroje, oba osazene touto deskou:

https://www.alza.cz/asus-tuf-x299-mark-2-d5007827.htm

Znate to, Intel = kvalita a k tomu premiovy Asus, bomba.

Vcera mi jeden ten PC chcipnul, vypnul se. Kdyz jsem ho chtel zapnout, neslo to. Vyndal jsem ho z elektriky a za 10 minut zapojil a zapnul. Nabehlo to ok. Po hodine jsem potreboval restartovat a pocitac se misto restartu vypnul a kdyz jsem ho chtel zapnout, tak se ani vetraky neroztocily, akorat RGB LED na procesoru svitilo. Zapinaci svetylko probliklo asi na 5s.

No nic, prijeli technici externi firmy a identifikovali problem - zkrat na zakladni desce. Pocitac odvezli.

Jdu uz dneska z prace a koukam, ze se druhy pocitac sam vypnul. Tak ho zkousim zapnout, nic. Vyndal jsem ho z elektriky, za chvili zase zapnul a asi na 5s se rozsvitili zapinaci tlacitko a roztocili se vetraky, pak zase zkapal.

Zitra jim zavolam, at si ho taky odvezou.

Co na to rikate. Uz jste to zazili, ze by dve stejne desky na dvou PC zkapaly behem 24 hodin? Je to vubec mozny?

(Vylucuju prepeti v siti, vsechny PC jsou za UPS spolecnou pro asi 30 pocitacu dvou oddeleni.)

Řešení:

Neni tam softwarove nic noveho. Zajimave na tom je, ze umrely oba v prubehu 24 hodin, jakoby tam neco proste odeslo, neco technologicky bylo spatne a proste to po urcitym case zkaplo. Nikdy jsem ale nic podobneho, kdyz pominu DVD media nevidel.