Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jakou GPU ke starsi sestave

Zdravím,

poradíte jakou optimální grafickou kartu koupit k teto sestavě:

- Procesor AMD RYZEN 5 1600X
- Chladič na procesor NOCTUA NH-U12S SE-AM4
- Operační paměť G.SKILL 16GB KIT DDR4 3200MHz CL14 Flare X for AMD
- Základní deska MSI X370 GAMING PRO
- Pevný disk WD Blue 1TB
- Počítačový zdroj Seasonic Focus Plus 750 Gold
- SSD disk Samsung 970 EVO 500GB

- MSI Gaming Optix MAG27CQ - LED monitor 27" - 2560 × 1440 / 144Hz / FreeSync

Předem děkuji

Grafiky od AMD zasadne nedoporucuju. Ne, ze by nemely vykon, ale problemem jsou ovladace a ja ani nevim, co presne za hry hraje, ani nemam zdaleka tolik her overenych, jestli v nich AMD Navi bude nebo nebude fungovat. Grafiky od NVidie jsou v tomhle smeru jistejsi, ne ze by tam nebyly problemy, ale kdyz jsou, tak je NVidia promptne opravuje, tudiz za me jedine NVidia.

Ale pokud si nekdo na svoji zodpovednost grafiku od AMD koupi a bude s ni spokojenej, tak proti tomu nic ja nemam. Jen ode me takove doporuceni ke koupi nedostane.

Nechci se hádat, mě Nvidia do PC nesmí.

Ty mu doporučuješ o třídu horší kartu, moje přetočená Vega56 je na úrovni 2600 Super.
-
https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_radeon_rx_5700_and_5700_xt_review,13.html

Ovladače, to už je dávno vyřešeny, pár lidem to blblo co koupili kartu hned po vydádání, to sou ty porodní bolesti, karta je už rok na trhu tak je všechno ok.
Nvidia ovladače to je taky na dlouhou debatu, to dělá větší paseku, restartování PC ( u AMD bliknul obraz na 1 vteřinu a Nvidie se seknul nebo restartoval PC)
-
Měl Nvidii, sme testovali CPU, RAM, Zdroj, a byly to ovladače, si dávam bacha na Nvidii.

Tak jak rikam, rekl jsem mu svuj nazor, ty jsi mu rekl svuj nazor. Ja si za svym stojim, pokud obecne herni grafiku bez znalosti konkretnich hranych her, tak jedine NVidii.

Co se tyka vykonu, tak RX5700 XT je v DX11 hrach napriklad v Zaklinacovi 3 horsi nez RTX 2060 Super, naopak v tech novych DX12 hrach, pouze tam kde jsou ovladace bez problemu, to "natira" te NVidii okolo 5% vykonu navic. Psat o tridu horsi NVidia je tedy znacne prehnane.
Cenove jsou obe karty priblizne nastejno, musi se rozhodnout tazatel sam, doporucil bych hlavne se podivat jake hry hraje a podle toho zkouknout testy grafik.