Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem integrovaná grafika a deska bez gr. výstupů

Kamarád si chtěl postavit jednoduchý mini-itx pc s integrovanou grafikou v ryzenu 5 3400g a koupil si k tomu desku bez gr. výstupů. Nedíval se pořádně a vůbec ho nenapadlo že, něco takového existuje. Byl to prý výhodné, proto spěchal. Možnosti co dělat - procesoru se vzdát nechce, koupit levnou grafiku by šlo, ale zbytečné, zbývá jen vyměnit desku.
A teď co bych potřeboval vědět - neexistuje "něco jako grafika" co by v pci-e slotu dokázalo pracovat s integrovanou grafikou ?
Omlouvám se, asi tuto otázku budete považovat za hloupou, ale mám pocit že kdysi dávno (kdy se ještě grafiky neintegrovaly do procesoru ale do desky) jsem něco podobnýho (vzdáleně?) viděl na jednom starým Dellu z pracáku.

Zalezi k cemu to mini PC chce, jestli na sdileni, multimedia NAS tak ani zadny video vystup popripade nepotrebuje ale podle nazvu GAMING asi ne.

PS : Asus typu B350i jsou pro PCiegrafiky né APU cimz usetrili na PCI linkach.
Jestli chce nejaké namaslené MB tak at se podiva po :
- Gigabyte B450I Aorus Pro / Wifi
nebo :
- B360N, Fatal1ty s chipset B450 tak jako u modelu MSI B450I GAMING PLUS AC jestli chce setrit $