Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade na Windows 10

Zdravím, dnes jsem se rozhodl, že upgradnu Windows 7 na Windows 10, stáhl jsem tedy ze stránek Microsoftu instalační program a dal, že chci upgrade na tento počítač, souhlasil s podmínkami a následně na mě vyskočilo načítání s textem "připravujeme pár věcí". Toto okno už tu je dobrou hodinku a myslím, že by to tak nemělo být, protože všem na youtube podle návodů to šlo celkem rychle. Nevíte někdo co s tím? děkuji za odpověď.

Řešení:

Musí se stáhnout asi 4 GB a pokud tam je ještě HDD, tak to prodlouží i "manévry" na disku před vlastní instalací. Čekej. Můžeš kontrolovat "uchem" nebo přes Správce úloh, zda se něco děje.

Možná lepší je tu instalačku předem stáhnout na flešku, i tak lze udělat upgrade "se zachováním". To stahování a instalace je tak líp odděleno. Až to budeš dělat příště :-)

Musí se stáhnout asi 4 GB a pokud tam je ještě HDD, tak to prodlouží i "manévry" na disku před vlastní instalací. Čekej. Můžeš kontrolovat "uchem" nebo přes Správce úloh, zda se něco děje.

Možná lepší je tu instalačku předem stáhnout na flešku, i tak lze udělat upgrade "se zachováním". To stahování a instalace je tak líp odděleno. Až to budeš dělat příště :-)

Máš zajebaný Win7
-
1- Udělej zalohu dat (fotky ...)
2 - odpoj všechny disky, nech jenom C: - systemový
3- udělej instalaci Win7 + základní ovladače (hlavně LAN)
------
4 - stahni aktulazační program na Win10 (po čistý instalaci Win7 to půjde jak po másle)
5 - Po aktualizaci ,naběhnutí Win10 plocha, vytvoř USB instalačku Win10
https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10
stahni : Media Creation Tool --- vytvoří USB instalačku
6 - udělej čistou instalaci Win10 s flash disku
7 - Po naběhnutí Win10 plocha, vypni PC a připoj ostatní disky
----------------------------
8 - SSD diskem cca 3-4hodky práce