Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Integrovana grafika+dedikovana

Ahojte ludia, mam na vas otazocku s ktorou si neviem rady. Mam notebook s integrovanou intelackou grafikou plus dedikovanou AMD. Pripajam cez hdmi slot ext monitor do intelackej grafiky, ale hry pustam cez dedikovanu. Mozu sa tieto grafiky navzajom bit alebo je v poriadku to takto pouzivat? Hram na tom len stare csko 1.6 a neviem si vysvetlit suvislosti preco sa to deje, ale pri rozliseni fullhd vo windowse a 640x480 v hre mi pada fps, pri rozliseni 800x600 vo windowse fpsko drzi na 100. Zaroven pri nastaveni skalovania monitoru (aby som mal orezane kraje - black bars) vo wine sa mi nastavenie ingame prehodi a black bary zmiznu. Musim po kazdom zapnuti rucne zmenit cez tlacitka monitoru z Widescreen na 4:3. Moze robit problem prave to, ze sa tie grafiky biju? Neviem to otestovat bez monitoru nakolko display na nb nefunguje. Snad som dobre opisal co myslim, diky caute.

Mnohí výrobcovia - najmä low-end a middle-end noťasov to majú nastavené tak, že všetko sa deje na integrovanej grafike (hlavné výpočty), ale v prípade hier dedikovaná sa pripája ako akcelerátor a dokončuje zložitejšie výpočty (texture, shaders, vertex a pod.) a následné zobrazovanie.
Iné je to u herných NB, kde je dedikovaná na to určená, aby všetko vykonávala ona. Integrovaná v tom prípade sa používa len vtedy, ak nie je potrebný veľky grafický výkon - predsa len dedikovaná si poriadne zakúri a aj zožerie.
V noťasi HDMI výstup je z dedikovanej - všetko už ide z dedikovanej - len v prípade, že nie je potrebná dedikovaná, grafický výstup cez dedikovanú len bez zmeny "prefičí" (nespracuváva ho).
Iné je to u VGA - ten je len z integrovanej (žiaľ).

Wau, dakujem za komplexnu odpoved:)) akurat mi nesedi podla toho co vidim ta posledna cast, ze v notasi ide hdmi cez dedikovanu, pretoze v amd ovladaci nemam vobec display nastavenia, naopak v integrovanej intelackej display nastavenia mam, z toho som vychadzal, ze hdmi vystup ide do integrovanej. Zle hovorim?