Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno WiFi router

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat mám hlavní ADSL modem D link a k němu jsou připojené 2 routery jeden funguje, ale druhý se vypíná a ukazuje jen 20 m přenosová rychlost.

A vypadává WiFi nejde ju najít objeví se až po delší době.

Můžete mi prosím poradit jak ji mám nastavit.

Děkuji

Ten hlavní je: TP-Link TD-W9980B VDSL router 300Mbps Wireless

2: tp-link TL-WR840N

3: tp-link TL-WR840N

Používám je na rozšíření internetu v domě.

Ta 2 se úplně vypne že ju mobil nebo PC nenajde není vidět, ale když je přehodím tak funguje normálně, ale zase se vypína ta která gunguje.

Spíš si myslím že se nějak rušiju signále nebo je to nějak špatně nastavené.

S hlavního modemu jde kabel do routeru a zapojený je v dirce WAN stejně je i ten 3.

Děkuji

Takze to mas vlastne cele pekne blbe splacane dohromady... mas to roztristene na 3 samostatne site. Osobne bych ty TP linky vzal a vyhodil, a pouzil pristupove body (treba Unifi Lite/Long Range). Samozrejme to lze nastavit i se soucasnym hardware, a ackoliv to neni nic sloziteho, bude lepsi kdyz pozves nekoho znaleho.

zapojíš třeba takto:

           tplink_td-w9980    W           tl-wr840n 2.wifi       W              tl-wr840n 3.wifi       W
net ---> [vdsl         wifi ]-/     x-[wan                wifi ]-/        x-[wan                wifi ]-/
         [      dhcp   lany ]-------->[lan1  192.168.1.2  lany ]---    /--->[lan1  192.168.1.3  lany ]---
         [   192.168.1.1    ]-----------------------------------------/

nastavení:
1. dhcp na prvním serveru nastavit v rozmezí bez adres routerů, třeba .100-.199
2. tl-wr840n 2,3 mají vypnuté dhcp, bez zapojených wan vstupů z nich budou jen ap.
3. routery musím mít jinou ip, třeba po sobě.
4. wifi sítě nemusí být stejné, v každém případě na různých kanálech 1-6-11