Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Volání přes Wi-Fi

Dobrý den.
Dovolím si tvrdit, že bez mého vědomého přičinění se mi před pár dny objevila u Android 10 v oznamovací oblasti ikona, jejíž neumělý náčrt je v příloze. Když jsem hledal co to je, tak jsem zjistil, že se asi jedná o možnost volání přes wifi. A skutečně to bylo zapnuté. Jako operátora mám T-Mobile s neomezeným voláním + 5GB dat. Je to jejich "zdarma" poskytovaná funkce a nebo jsem si to přece jen sám nějak sám zapnul? Je to poměrně skryté a a bylo pro mě docela překvapením, že to tam je.

To, jak se to tam najednou objevilo až moc neřeším, je mi ale poněkud záhadná nápověda k této funkci a co z toho plyne.

Pokud se volání přes síť wifi zapnuté, telefon může směrovat volání přes sítě wifi nebo síť operátora a to podle vašich předvoleb a síly signálu. Před zapnutím této funkce si od operátora vyžádejte informaci o poplatcích a jiné informace.

Že bych z toho byl moudrý, to nejsem. Vím, jak funguje volání přes Messenger a nebo Whatsapp, ale tady nevím, co s tím. Já jsem na wifi a volaný je v terénu bez wifi a ono se to spojí? A za to si T-Mobile naúčtuje něco navíc?

Dík za nasměrování.

Proč se nepodívat? Protože jsem to tam přes google nenašel. A hledal jsem docela poctivě, ale se špatným dotazem.

Takže, rozumím-li tomu podle častých dotazů správně.
1) Je to "zdarma" v režii T-M.
2) Bude to fungovat i když já budu na wifi a protistrana nebude.

Tu funkci zapnul T-Mobile sám, bez mého vědomí a bez upozornění. Což už tam uvedeno není. No, vzhledem k obsahu jim to odpouštím. ;-)
A jen tak pro zajímavost, můj telefon TCL Plex mezi uvedenými není.