Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook se prehriva i po vycisteni.

Ahoj,vlastnim notebook asus rog

i7 6700HQ

GTX 1660

16gb ram

koupil jsem ho z bazose, notebook funguje vyborne az na jednu vec, kdyz jsem ve windowsu, zapnu si google chrome, youtube, a vice veci, tak po otevreni HWmonitoru mi ukazuje teplota cpu: Core max: 90C, average: 65-75C, Min 65C, tech 90C max mi prijde dost na to ze mam zapnuty jen chrome a par veci, prodejce mi rekl ze je notebook prepastovany, coz by asi nevypadalo takle podle tech teplot ? Rozebral jsem ntb a vycistil zebra chladice, vetrak a vse, ted je to uplne ciste, zebra nejsou ucapane prachem ani nic, je to jako nove, ale teploty jsou furt stejne, zadne procesy v pozadi nemam zapnute, a windows je original, ovladace z webu asus pro notebook....

nejake rady? Napadlo me maximalne ze prepastovany neni a ze kecal, nebo to muze byt i necim jinym? Jak to vyresit? Dekuji.

Jedná z možností - může být špatně zkalibrované čidlo, tzn. že udávané teploty neodpovídají skutečnosti. Nebo třeba špatně sedí chladič na CPU nebo je poškozená heatpipe. Těch možností je víc...

Jak je nastaveno řízení otáček ventilátoru?
Chladič je v zátěži hodně teplý?

Mimochodem nějaké neodborné přepastovávání považuji za blbost, která nadělá víc škody než užitku.

horni sasi neni teple, ale z chladice jde horky vzduch, rizeni otacek? To zjistim jak?

Krom toho jestli to stim chladicem zda je teply myslis tak, ze mam sundat horni sasi,zapnout ntb, a zatizit notebook, a sahnout na chladic ?..

Neries nejake udaje z cidla, keby sa en nb prehrieval bude viditelne horuci.
Prehrievanie sa kontroluje normalne dotykom a nie nejakymi hausnumerami.
Ak by aj mal 90 stupnov a ma slusne chladenie moze ti to byt u prdele a nemusis to riesit, pretoze sa stiha uchladit.
Btw nepises na kolko je vytazeny procak.