Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trhaný pohyb

Zdravím,
Postavil jsem novou sestavu a moc si nejsem jistý s pocitem trhaného pohybu.
Sestava : AMD Ryzen 3600X
Asus Prime X570p
16 Gb Viper 4000mhz
SSD Adata XPG SX8200 PRo
MSI Radeon RX 5700 Xt Mech
Obrazovka Samsung U28e590
Systém W10 pro
Porovnávám to se svým notebookem, macbookem a obecně počítači se kterými pracuji. (Poprvé používám 4k monitor). Momentálně jen základní ovladače. Vzhledem k velikosti aplikací na ploše používám přiblížení ve windows na 150%. Při pohybu po windows atd. mám pocit zasekávaného pohybu, jakoby trvala doba mezi předání informace z myši do Pc více MS než je běžné. Není to takový čistý pohyb. Ve hře jako např. GTA V všechn naprosto čisté a max fps, ale mám takový nepříjemný pocit z když pracuji přímo ve windows. Nevíte čím bych mohl začít diagnostiku ? Update byl proveden. Mohlo by to být způsobeno přímo monitorem ? HD monitory jsou přeci jenom rychlejší než ty 4k.

Zkoušel jsem to na HD tzn. 1920/1080 krom velkého rozostření žádná změna.
Jak jsem říkal bench jsem jel 3. Gta V, Warhammer 2 total war a Wargame red dragon. Všude PC naprosto exceloval a víc fps snad už mít nemohl. Je mi jen nepříjemná práce přímo ve windows. Myslím, že přesun myši není tak strašný úkon jako vykreslování nekolikatisícových armád.

Aha, to jsem z tvého popisu nepochopil, že mluvíš o monitoru.

A zjistil sis, v čem se ty konektory liší? Do manuálu ses podíval (strana 31)?

Chcete-li zobrazení v rozlišení 3840 x 2160 při 30 Hz, použijte kabel HDMI podporující rozlišení 3840 x 2160 při 30 Hz a zapojte jej do konektoru HDMI 1.

Ujistěte se, že grafická karta zdroje HDMI podporuje rozlišení 3840 x 2160 při 30 Hz.

Chcete-li zobrazení v rozlišení 3840 x 2160 při 60 Hz, použijte kabel HDMI podporující rozlišení 3840 x 2160 při 60 Hz a zapojte jej do konektoru HDMI 2.Ujistěte se, že grafická karta zdroje HDMI podporuje rozlišení 3840 x 2160 při 60 Hz.

Při připojování kabelu HDMI použijte kabel dodaný společně se součástmi monitoru.Použití jiného kabelu HDMI, než který byl dodán společností Samsung, může způsobit snížení kvality obrazu

Připojení přes Display port jsi zkusil?

To bude nejspíš ono. Připojení přes display port jsem nezkoušel a kabel od nich přímo nepoužívám. Ze zkušenosti z PS používám pozlacený "alza" kabel. Jakým způsobem se to má zapojit ? HDMI do portu 2 společně s displey portem nebo vyzkoušet každý zvlášť ?