Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý start PC

Zdravím komunitu, potřeboval bych pomoci! Mám SSD disk Samsung 970 Evo plus 250gb, dříve win nastartoval za cca 6-7s ale poslední dobu mu to trvá cca 20 chci vědět proč tomu tak je, protože přeci jen předtím to bylo lepší... Plný ho nemám, mám volných 170gb takže si nevím rady, a píši sem...

Zrejme v rozrušení, rozpoložení, strese, trhaní si vlasov z palice, píšeš o OS W10.

Ak je HW v poriadku, potom je nevyladený systém. S W10 sa dajú robiť priam zázraky jeho okresanm, odstavením načítaných služieb, dát, protokolov, kontroly v zavedení systému, Indexácie, Prefetch, Cortany, Store, Bing, Telemetrie, Appraiser a spol. Bloatware z dielne MS.

Sprav si z ISO čistú inštaláciu na čistý systémový, aktívny a primárny oddiel so zmazaním nultého sektora nástrojom Diskpart.exe - Clean - Active - NTFS - MBR, bez Uefi, bez GPT s vypnutím Secureboot v Biose.