Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno multifunkce Canon - nelze tisknout z aplikací

Všem přeji dobrý den.
Mám dotaz ohledně částečně nefunkční tiskárny. Nelze tisknout z aplikací (Word,Excel,Kresleslení atd).
Tiskárna ale tiskne v režimu kopírování,je funkční i scaner,scan se uloží do NB.
Poraďte jak na problém.

Změna předmětu, původně: Canon (host)

Řešení:

Problém byl mezi židlí a klávesnicí. Po experimentech s laser tiskárnou Minolta zůstal vyhrazený port pro tuto
tiskárnu.Mátl mě funkční scaner.Takže chyba v nastavení portu.Děkuji všem za motivaci pořádně se v tom pohrabat.
Přeji hezký den.
Lojza

Někdy býval velký problém, když se připojila tiskárna a nebyl nainstalován její ovladač. Widle kdesi vydlabaly z Netu jakýsi ovladač ze svých zdrojů. bohužel většinou mizerný a blbě fungující. Instalace nových ovladačů je většinou neúspěšná. Vypudit Microsoftí paovladače bývá docela problém. Musí se tiskárna odpojit, odstranit všechny ovladače, nejlépe i z registru. Pak nainstalovat správné a teprve připojit tiskárnu (nebo až instalák k tomu vyzve).

Ano, tiskárnu vidím v seznamu a je aktivní. Testovací stránka nejde vytisknout.
Fronta je prázdná a požadavek na tisk se následně zobrazí ve frontě tisku.
Po kliknutí na ikonu Tisk přijde hlášení Tiskárna neodpovídá.

Problém byl mezi židlí a klávesnicí. Po experimentech s laser tiskárnou Minolta zůstal vyhrazený port pro tuto
tiskárnu.Mátl mě funkční scaner.Takže chyba v nastavení portu.Děkuji všem za motivaci pořádně se v tom pohrabat.
Přeji hezký den.
Lojza